Platforma EMC Documentum xCP wyznacza nowe standardy w tworzeniu aplikacji

W swoim wystąpieniu wygłoszonym na konferencji EMC World 2009 Mark Lewis, prezes działu rozwiązań do zarządzania i archiwizacji treści EMC, stwierdził, że platforma oprogramowania EMC Documentum xCelerated Composition Platform (xCP) wyznacza nowy standard w dziedzinie szybkiego opracowywania „szytych na miarę”, biznesowych aplikacji informatycznych.

Najważniejsze informacje:

Budowanie aplikacji na potrzeby konkretnej organizacji poprzez pisanie niestandardowego kodu oprogramowania jest uciążliwe i czasochłonne. Aplikacje takie są także trudne w utrzymaniu, zwłaszcza, gdy trzeba wprowadzić zmiany dostosowujące aplikację do nowych wymagań biznesowych.

xCP to platforma do dynamicznego tworzenia aplikacji, która udostępnia w pełni zintegrowane technologie wraz z narzędziami programistycznymi i wdrożeniowymi. Jej istotną cechą jest ograniczenie konieczności pisania kodu w procesie tworzenia aplikacji i koncentracja na konfigurowaniu wstępnie zaprojektowanych rozwiązań. Platforma zawiera zintegrowane  technologie zarządzania treścią (ECM), zarządzania procesami biznesowymi (BPM), inteligentnego przechwytywania i klasyfikacji, zarządzania kontaktami z klientem, współpracy i zapewniania zgodności z przepisami.

Platforma xCP pozwala integratorom systemów IT, niezależnym dostawcom oprogramowania i działom informatyki tworzyć „szyte na miarę” aplikacje nawet o 50% szybciej, przy znacznie niższych kosztach i z wykorzystaniem mniejszych zasobów. Pozwala również firmom znacznie obniżyć całkowity koszt posiadania aplikacji tworzonych na jej bazie, ponieważ łatwiej jest je modyfikować i utrzymywać.

Firma EMC ogłosiła konkurs dla projektantów specjalistów IT, który ma promować koncepcję „tworzenia aplikacji bez kodowania” z wykorzystaniem platformy xCP. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy klienci i partnerzy korzystający z platformy EMC Documentum, którzy za jej pomocą opracują dostosowaną do indywidualnych potrzeb aplikację. Trzy najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone. Nagroda pieniężna za zajęcie pierwszego miejsca wyniesie 35 tys. dolarów, za drugie miejsce ― 10 tys. dolarów, a za trzecie ― 5 tys. dolarów. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas konferencji Momentum Europe, kiedy zdobywcy pierwszej nagrody będą mieli możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 3 sierpnia 2009 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć pod adresem https://community.emc.com/docs/DOC-3739

Mark Lewis, prezes działu rozwiązań do zarządzania i archiwizacji treści EMC

„Upraszczanie i automatyzacja procesów biznesowych gwarantuje obniżenie kosztów. Udostępnienie sposobów szybszego i tańszego tworzenia i wdrażania aplikacji zorientowanych na procesy dodatkowo zwiększa potencjalne oszczędności. Z drugiej strony, stworzenie elastycznego środowiska informatycznego wymaga wyjścia poza ograniczenia typowej platformy do zarządzania treścią i koncentracji na platformie przyspieszającej tworzenie aplikacji. Nasze oprogramowanie xCelerated Composition Platform stanowi połączenie w pełni zintegrowanych technologii, narzędzi programistycznych i wdrożeniowych, a także najlepszych procedur, dzięki czemu możliwe jest opracowywanie zaawansowanych, wyspecjalizowanych aplikacji bez potrzeby pisania dużej ilości kodu. Mniejszy nakład pracy na dostosowanie do potrzeb klienta oznacza, że aplikacje można opracowywać nawet o 50% szybciej, co pozwala znacznie obniżyć koszty, szybciej uzyskać spodziewane korzyści i zwiększyć zwrot z inwestycji”.

Paul Barber, dyrektor działu rozwiązań do zarządzania treścią Unisys Corporation

„EMC Documentum xCelerated Composition Platform to rozwiązanie znacznie bardziej zaawansowane od wielu tradycyjnych środowisk, które stanowią na ogół zestaw produktów wycenionych i sprzedawanych jako pakiet. Platforma xCP zapewnia wysoki poziom integracji oraz zawiera wskazówki i szablony najlepszych procedur. W powiązaniu z narzędziami i metodyką Unisys 3D Blueprinting oraz doświadczeniami EMC w zakresie modernizacji i outsourcingu aplikacji pozwala nam teraz znacznie szybciej tworzyć standaryzowane i sprawdzone aplikacje dopasowane do potrzeb naszych klientów. Rozwiązanie zapewnia korzyści również klientom, gdyż wdrażanie aplikacji zajmuje mniej czasu, a ich serwisowanie jest łatwiejsze w długim okresie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu