NetPoint do wideokonferencji przez firewall

VCC Systems – dostawca zaawansowanych rozwiązań  wideokonferencyjnych – zaprezentował  nowe rozwiązanie Emblaze-VCON o nazwie NetPoint. Pozwala ono wyeliminować problemy związane z transmisją przez firewall i routery NAT podczas wideokonferencji.

NetPoint umożliwia połączenia pomiędzy dowolnymi terminalami lub programami wideokonferencyjnymi, które są zgodne ze standardami H.323 (wykorzystującymi publiczny numer IP). Połączenia te mogą być bezproblemowo realizowane zarówno w sieciach LAN/WAN, jak i w sieci Internet, bez względu na obecność po drodze firewall’i czy NAT. NetPoint – za sprawą wykorzystywanego protokołu H.460 i swojego usytuowania w sieci publicznej – pełni bowiem rolę pośrednika w realizacji połączeń wideokonferencyjnych. Przejmuje połączenia wychodzące za firewalla i sprawia, że docelowy terminal wideokonferencyjny usytuowany za firewall’em także nawiązuje połączenie z NetPointem. Po otrzymaniu obu sygnałów, NetPoint je scala i umożliwia w ten sposób przeprowadzenie wideokonferencji.

„Nowe rozwiązanie Emblaze-VCON jest przydatne dla tych organizacji, które wykorzystują programy lub terminale wideokonferencyjne zgodne ze standardem H.323. W obrębie swojej sieci wewnętrznej lub pomiędzy oddziałami w ramach sieci VPN, organizacje te mogą z reguły swobodnie prowadzić wideokonferencje. Jednak w przypadku potrzeby nawiązania jakiegokolwiek połączenia wideo z osobą spoza sieci korporacyjnej, pojawiają się problemy. Ich rozwiązanie najczęściej wiąże się z koniecznością zaangażowania administratora IT, który musi otworzyć dodatkowe porty na potrzeby tego jednego konkretnego połączenia wideokonferencyjnego, co z kolei naraża firmę na potencjalne ataki przez niezabezpieczoną sieć. NetPoint eliminuje wszystkie te aktywności i zagrożenia, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne połączenia wideo z dowolną osobą spoza firmy” – wyjaśnia Dariusz Latecki, Prezes Zarządu VCC Systems.

Ważną  cechą NetPoint’a jest fakt, że może on współpracować zarówno z terminalami i oprogramowaniem wideokonferencyjnym od Emblaze-VCON, jak i od dowolnych innych producentów, którzy wspierają protokół H.460. Godne uwagi jest także to, że NetPoint potrafi jednocześnie obsłużyć 75 połączeń wideokonferencyjnych, które są szyfrowane zgodnie ze standardem H.235. Urządzeniem można zarządzać w sposób zdalny – za pośrednictwem panelu administracyjnego, który jest dostępny przez Internet.

NetPoint jest objęty 12 miesięczną gwarancją z możliwością jej przedłużenia. Jego cena zależy od ilości jednocześnie obsługiwanych połączeń. Przykładowy koszt dla urządzenia z jednoczesną obsługą 8 połączeń, to 4090 euro. NetPoint’a można zamówić bezpośrednio w VCC Systems.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu