Muzyka Świata IX & Art Attack – Stara Drukarnia 4-31 lipca 2009

Poznańska scena niezależna pod patronatem miasta Poznania i stowarzyszenia City Inside Art zapraszają w lipcu do Starej Drukarni na wakacyjne cykle Muzyka Świata i Art Attack.

Poznańskie alternatywne środowisko artystyczne da kolejny dowód swojego twórczego potencjału, animując w lipcu wnętrza i dziedziniec Starej Drukarni. Będzie więc to miejsce prezentacji rozmaitych dziedzin sztuki: videoartu, graffiti, obrazu, fotografii, oraz niezależnej, oryginalnej muzyki, w które włączą się zarówno Poznańscy artyści, rezydenci Drukarni , jak zaproszeni przez nich goście z całej Polski.

Podczas wszystkich wydarzeń w Starej Drukarni będziemy świadkami nie tylko wernisaży, ale też będziemy mogli obejrzeć obrazy i podglądać artystów tworzących „na żywo”, do tego usłyszmy live act’y, podczas których muzyka elektroniczna zespoli się z żywymi instrumentami.

Za dnia będziemy uczestniczyć w działaniach z dziedziny sztuk wizualnych, oraz warsztatach muzycznych Muzyki Świata natomiast późnym wieczorem będą odbywać się niepowtarzalne, oryginalne imprezy.

Od poniedziałku do czwartku uczestniczyć będziemy w 9. już  edycji Muzyki Świata, w weekendy zderzymy się z Art Attack, nową sytuacją na poznańskiej arenie kultury.

Głównym atutem poszczególnych wydarzeń będzie możliwość podglądania artystów podczas tworzenia i, dosłownie, otoczenie się sztuką, zarówno pod względem różnorodności jak i liczby rozmaitych zjawisk artystycznych. Podobnie jak w przypadku projektu KontenerArt będzie to wyjątkowa okazja, by poznać zjawiska, z które na co dzień wydają się nam obce. Uczestnicy i obserwatorzy wydarzeń w Starej Drukarni zaproszeni zostaną też na przekąski i napoje do restauracji Some Place Else w hotelu Sheraton.

Do uczestnictwa w warsztatach i koncertach Muzyki Świata i poszczególnych inicjatywach Art Attack zaproszeni są wszyscy chcący po raz kolejny, lub po raz pierwszy wejść w kontakt ze sztuką i dobrze się bawić. Jesteśmy przekonani, że z takiej interakcji, dla każdego z nas, wyniknie coś wyjątkowego. Zapraszamy!

info: www.republikaczadu.pl , www.cityinsideart.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu