Frost & Sullivan: Poprawa bezpieczeństwa w luksusowych hotelach priorytetem w obecnych niepewnych czasach

Lista miast na świecie, w których dokonano ataków terrorystycznych na luksusowe hotele, stale rośnie: Netanya w Izraelu, Dżakarta w Indonezji, Taba i Sharm al-Sheikh w Egipcie, Sana’a w Jemenie, Amman w Jordanii, Islamabad w Pakistanie, Bombaj w Indiach w listopadzie 2008 r. i w ciągu ostatniego miesiąca Peszawar w Pakistanie. Każde z tych wydarzeń obnażyło niedoskonałość zabezpieczeń luksusowych hoteli, usytuowanych nie tylko w miejscach szczególnie narażonych na potencjalne ataki terrorystyczne. Pokazuje to jak ważne jest wprowadzenie nowych rozwiązań, zwiększających znacznie poziom bezpieczeństwa.

W związku z tym Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, rozpoczęła pracę nad kompleksową strategią całościowej oceny i klasyfikacji hotelowych systemów bezpieczeństwa, aby wesprzeć hotelarzy, biura podróży, ubezpieczycieli i, co najważniejsze, ich klientów. Wysiłki Frost & Sullivan w tym zakresie wspiera międzynarodowa grupa konsultacyjna ds. walki z terroryzmem – SDS Group, będąca częścią notowanej na Alternative Investment Market (AIM) Pentagon Protection plc.  Dyrektor techniczny SDS Group, John Wyatt, MBE, jest konsultantem ONZ ds. wybuchów na Europę i Afrykę Północną. Pierwszym krokiem Frost & Sullivan w ramach wprowadzania tej nowej inicjatywy było opublikowanie raportu pt. “Poprawa bezpieczeństwa w hotelach we współczesnym nieprzewidywalnym świecie.”

Dorman Followwill, partner we Frost & Sullivan, stwierdza: “Turyści zatrzymujący się dziś w luksusowych hotelach oczekują wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Mają prawo wiedzieć, jakich środków użyto, aby im to bezpieczeństwo zapewnić. Dla niektórych gości kwestia bezpieczeństwa jest obecnie znacznie ważniejsza niż wygody oferowane przez hotel. Znajomość sektora bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz szerokie możliwości badawcze firmy Frost & Sullivan pozwalają jej dokonać obiektywnej oceny standardów bezpieczeństwa w hotelach w kluczowych lokalizacjach na całym świecie.”

Frost & Sullivan przeprowadza kompleksowe badanie dotyczące statusu i standardu zabezpieczeń stosowanych w luksusowych hotelach na całym świecie.  Wspólnie z SDS Group, Frost & Sullivan będzie prowadzić opartą na zasadzie poufności współpracę z grupami hotelowymi w celu zweryfikowania ich systemu do zapewnienia bezpieczeństwa. Dyrektor techniczny SDS, dr Wyatt, wyjaśnia: „Wykorzystując w praktyce nasze dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia badań oceniających ryzyko w punktach zapalnych na całym świecie, możemy służyć fachowym doradztwem i wsparciem branży hotelarskiej zwłaszcza teraz, gdy stała się ona głównym celem zorganizowanego terroryzmu.”

Oprócz oceny ryzyka przeprowadzanej w wybranych hotelach, Frost & Sullivan i SDS Group będą również organizować szkolenia dla menedżerów ds. bezpieczeństwa w hotelach oraz dla innych członków obsługi, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, posiadających praktyczne doświadczenie w zabezpieczaniu hoteli oraz innych wrażliwych obiektów. Szkolenia te będą prowadzone podczas ważnych wydarzeń międzynarodowych, poczynając od sierpnia 2009 r. Pierwsze z nich będzie miało miejsce w Londynie w dniach 17-19 sierpnia br.

W dłuższej perspektywie Frost & Sullivan zamierza również poszerzyć swoją listę branż nominowanych do nagrody za najlepsze praktyki (Best Practices Awards), o sektor bezpieczeństwa i porządku w hotelach, wprowadzając System Oceny Doskonałości Zabezpieczeń (Security Excellence Rating System). Dzięki temu możliwe będzie formalne wyróżnienie tych hoteli, które wdrażają najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa, aby zapewnić najwyższy stopień ochrony.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu