Najtańsze M-3 w mieście

Cityboard Media rozpoczyna autopromocyjną kampanię supercityboardów o wymiarach 12×4 m pod hasłem „Najtańsze 48 m2 w mieście”.

W kwietniu 2009 r. za metr kwadratowy na rynku wtórnym trzeba było zapłacić średnio: 8300 zł w Warszawie, 6850 zł w Krakowie, 6500 zł we Wrocławiu, 6189 w Gdańsku i 5720 zł w Poznaniu (dane z raportu Szybko.pl i Expandera „Analiza wtórnego rynku nieruchomości. I kwartał 2009”1). Gdyby jednak przenieść dwupokojowe mieszkanie o wielkości 48 m2 na nośnik Cityboard Media, okazałoby się, że jest to najtańsza powierzchnia w mieście.

Kampania promująca supercityboardy pojawi się na 100 nośnikach 12×4 m w 10 największych polskich miastach i będzie trwała w lipcu i sierpniu 2009 r. Jej celem jest przypomnienie, że supercityboardy, najbardziej ekskluzywne nośniki w ofercie Cityboard Media, to niedrogie, a jednocześnie, ze względu na swój rozmiar bardzo skuteczne, powierzchnie reklamowe. Wielkość tych nośników sprawia, że są one widoczne z minimum 120 metrów, zwracają więc na siebie uwagę nawet przy większych prędkościach rozwijanych na dużych arteriach miejskich czy trasach wylotowych.

Cityboard Media posiada największą w Polsce sieć nośników 12×4 m – 88% rynku powierzchni reklamowych o tym formacie to 621 supercityboardów Cityboard Media (dane według Izby Gospodarczej Reklamy zewnętrznej na 1.01.2009 r.), zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Gdyni, Sosnowcu, Tychach, Lublinie, Bydgoszczy, Gliwicach, Chorzowie, Częstochowie, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Czeladzi, Mikołowie i Będzinie. Sieć supercityboardów rozmieszczono w bardzo przemyślany sposób, nośniki są równomiernie rozłożone w przestrzeni miast, wiele z nich przy głównych szlakach komunikacyjnych.

– W tym roku klienci mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny supercityboardów i to nie tylko w naszej specjalnej Wakacyjnej Ofercie. Supercityboardy to spektakularne nośniki, które pozwalają osiągać spektakularną efektywność przekazu. Polecamy je szczególnie podczas kampanii wizerunkowych, chociaż równie dobrze sprawdzają się do promocji produktów. Jeszcze lepsze efekty, co pokazują badania przeprowadzone na zlecenie Cityboard Media przez Laboratorium Komunikacji i Reklamy, osiąga się dzięki uatrakcyjnianiu ekspozycji elementami niestandardowymi 2D lub 3D – mówi Marta Bryła, pełnomocnik zarządu Cityboard Media.

W osiąganiu spektakularnych efektów pomagają również dostępne w ofercie Cityboard Media najnowocześniejsze narzędzia do planowania kampanii: Personicx Geo (segmentacja geodemograficzna) i G-wert (informacje o efektywności nośników reklamowych Instytutu Badawczego GfK Polonia). Kolejne narzędzie to wprowadzona niedawno przez Cityboard Media, najnowsza i najdokładniejsza na rynku baza POI, która jest aktualizowane codziennie. Należą do niej między innymi kina, centra rozrywki, stacje benzynowe, supermarkety czy apteki. Cityboard Media oferuje również doradztwo do projektów graficznych, symulacje planowanej kampanii oraz najnowocześniejsze badania z wykorzystaniem metod eye tracking, badania pre testowe ilościowe oraz jakościowe na grupach fokusowych. Nowością w ofercie firmy jest OOH Test Online – jako pierwsza firma reklamy zewnętrznej w Polsce Cityboard Media daje klientom możliwość określenia zauważalności i efektywności kampanii outdoorowych za pomocą ankiet internetowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu