Motorola prezentuje limitowaną wersję telefonu AURA Celestial

Aby uczcić 40. rocznicę i podkreślić swoje zaangażowanie w lądowanie człowieka na Księżycu, Motorola wprowadza na rynek limitowaną, luksusową wersję telefonu AURATM Celestial.

Zrealizowane – 20 lipca 1969 roku – zostało jedno z największych technologicznych wyzwań stawianych przed człowiekiem – lądowanie na Księżycu. O godzinie 16:50:35 UTC Neil Armstrong wypowiedział legendarne słowa „Orzeł wylądował”. Dzięki transponderowi radiowemu firmy Motorola, zamontowanemu na pokładzie Apollo 11, ponad 500 milionów ludzi na całym świecie mogło śledzić pierwsze kroki stawiane przez człowieka na Księżycu. To właśnie ten moment stał się inspiracją do powstania limitowanej, ekskluzywnej wersji telefonu AURA Celestial.

Przez 80 lat istnienia firmy, Motorola wielokrotnie uczestniczyła w nadawaniu ważnych dla człowieka komunikatów, żaden jednak nie był tak znaczący, jak ten na temat lądowania na Księżycu.

Telefon Motorola AURA Celestial – którego pierwszy egzemplarz przekazany zostanie Neilowi Armstrong’owi – został wyposażony w wiele oryginalnych multimedialnych materiałów NASA m.in. video reportaż
z lądowania na Księżycu, pliki dźwiękowe, w tym między innymi takie nieśmiertelne zdania wypowiadane przez astronautów jak „Orzeł wylądował”, czy „To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości”.

Na obudowie telefonów z limitowanej edycji wygrawerowany jest napis, „Motorola AURA Celestial Edition, Honouring the Apollo 11 mission, 20th July 1969”.  Dodatkowo każdy, kto zdecyduje się na zakup telefonu otrzyma komplet 9 specjalnie na tę okazję przygotowanych pocztówek.

„W historii Motoroli jest wiele momentów, o których możemy powiedzieć … Byliśmy pierwsi … . Jako pierwsi stworzyliśmy i pokazaliśmy światu telefon komórkowy, jako pierwsi zrealizowaliśmy połączenie telefoniczne z najwyższego miejsca na Ziemi – szczytu Mount Everest, wreszcie jako pierwsi  umożliwiliśmy transmisję dźwięku i obrazu z Księżyca. Aby uczcić nasz wkład w tak istotne wydarzenia wprowadzamy na rynek ekskluzywny model telefonu AURA Celestial. Mamy nadzieję, że będzie on kolejnym pomyślnym rozdziałem w naszej długoletniej historii designu i innowacji,” powiedział Andrew Morley, VP Marketing EMARA, Motorola Mobile Devices.

AURATM Celestial, podobnie jak standardowa wersja telefonu, nawiązuje do ponadczasowego piękna luksusowych zegarków, prac artystów i mistrzów najwyższej klasy rzemiosła. Idealnie okrągły wyświetlacz jest osłonięty 62-karatowym szkłem szafirowym – jeden z najbardziej wytrzymałych i odpornych na zarysowania materiał na Ziemi (i na Księżycu!). Paleta 16 milionów kolorów i rozdzielczość wyświetlanego obrazu równa 300 dpi dodatkowo potęgują wyjątkowy, księżycowy efekt. Zbudowana z ponad 700 różnych części, w tym szwajcarskich łożysk kulkowych, AURATM jest połączeniem najnowocześniejszej technologii i pięknego designu.

Motorola AURA Celestial Edition będzie dostępna w sprzedaży od początku lipca 2009 do końca roku 2009 w wybranych punktach sprzedaży.

Aby uzyskać więcej informacji na temat AURA Celestial Edition zapraszamy na stronę internetową www.motorola.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu