Kolejne wyróżnienie dla AVG Technologies – Pakiet AVG Internet Security Network Edition nagrodzony Certyfikatem VB100

Firma AVG Technologies, wiodący producent oprogramowania zabezpieczającego, poinformowała o zdobyciu certyfikatu przyznawanego przez brytyjski portal branżowy Virus Bulletin. Program AVG  Internet Security Network Edition w najnowszej wersji 8.5 nagrodzono po uprzednim przetestowaniu w laboratorium portalu.

– Program AVG okazał się stabilny i niezawodny. Prezentowany przez niego poziom wykrywalności zagrożeń został oceniony bardzo wysoko, w związku z czym przyznanie mu nagrody VB100 nie budziło żadnych wątpliwości – powiedział John Hawes, Dyrektor Zespołu Testowego magazynu „Virus Bullettin”. Testy produktów pracujących na 64-bitowej wersji Windows Server 2003 przeprowadzono w kwietniu i maju. Po raz pierwszy wykorzystano w nich – wprowadzoną do testów porównawczych VB100 w lutym – metodę testowania reaktywnego i proaktywnego (Reactive and Proactive – RAP), mierzącą skuteczność walki z najnowszymi wersjami złośliwego oprogramowania pojawiającymi się na całym świecie. AVG Internet Security był jednym z zaledwie czterech programów, które w teście uzyskały wskaźnik RAP wyższy niż 80%.

Procedury testu VB 100

Certyfikat VB100 przyznawany jest produktom, które spełnią ściśle określone kryteria podczas testów porównawczych prowadzonych w laboratorium Virus Bulletin. Podstawowe wymagania wobec programów w ich ustawieniach domyślnych to:

  1. stuprocentowa wykrywalność złośliwego oprogramowania z listy „In The Wild” sporządzonej przez WildList Organization w trakcie trwania testów
  2. brak sygnalizacji fałszywych alarmów pozytywnych podczas skanowania zbioru niezainfekowanych plików przygotowanych przez Virus Bulletin.

– Niezwykle nas cieszy otrzymanie certyfikatu VB100 przyznawanego przez Virus Bulletin – powiedział Karel Obluk, CTO AVG Technologies. – Aktualne wyniki testów i certyfikaty przyznawane przez przygotowane do tego podmioty przynoszą korzyść zarówno producentom , jak i ich klientom. Tego typu wyróżnienia motywują nas do nieustannego podwyższania standardu naszych rozwiązań. Z kolei naszym klientom dostarczają wiedzę z niezależnego źródła, która pomaga im ocenić produkty dedykowane do konkretnych platform.

W ciągu ostatniego roku przeprowadzono również inne testy porównawcze (dla platform Windows Server 2008, Windows Vista x64 oraz Windows XP Professional), w wyniku których AVG Technologies  za każdym razem otrzymywało certyfikat VB 100.

Program AVG Anti-Virus Network Edition zapewnia stacjom roboczym i serwerom plików ochronę przeciwko wirusom, oprogramowaniu szpiegującemu i rootkitom. Połączenie LinkScannera, działającego w czasie rzeczywistym, kompleksowej ochrony sieciowej oraz błyskawicznych, automatycznych aktualizacji zapewnia użytkownikom ochronę działającą bez przerwy. Instalacja i konfiguracja na poziomie centrali ułatwia wdrożenie aplikacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu