Klienci portalu „Flysiesta.pl” latają do Lizbony

Internetowy portal rezerwacji biletów „Flysiesta.pl”, zarządzany przez JSC „Interneto partneris”, z główną siedzibą na Litwie, opublikował listę pięciu najbardziej popularnych wśród polskich turystów miast europejskich. Ranking dotyczy pierwszej połowy 2009 roku. Najchętniej obieranym kierunkiem podróży okazała się Lizbona, drugie miejsce przypadło Amsterdamowi, a na kolejnych uplasowały się Rzym, Madryt i Kopenhaga.

Wyniki te okazały się odmiennie w porównaniu z pierwszą połową roku poprzedniego, kiedy to najchętniej odwiedzany przez Polaków był Madryt. Helsinki zajęły wtedy drugie miejsce, następnie Rzym, Bruksela i Londyn.

„Zmiany obserwujemy od kiedy klienci zmienili swoje priorytety i zaczęli przejawiać tendencję do wyboru innej lokalizacji dla każdej kolejnej podróży. Z kolei fakt, że Londyn nie znajduje się już na liście w ścisłej piątce może być wynikiem światowego kryzysu finansowego. Pociągnęło to za sobą wzrost bezrobocia w Wielkiej Brytanii, będącej miejscem pracy wielu Polaków.” – mówi Vladas Sapranavicius, dyrektor „Interneto partneris”.

Najbardziej popularne kierunki podróży poza Europą według klientów „Flysiesta.pl” to: Nowy Jork, Chicago i Miami w USA, a także Bangkok, stolica Tajlandii.

Czas oczekiwania pomiędzy rezerwacją, a datą podróży wzrósł o szesnaście procent, według informacji z „Flysiesta.pl”. W pierwszej połowie 2008 r. średni czas oczekiwania na wyjazd wynosił 45 dni, podczas gdy w tym samym okresie w roku 2009 osiągnął liczbę 53 dni.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu