Grupa Black Red White największym inwestorem na Lubelszczyźnie

Black Red White – jeden z największych w Polsce producentów i dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz – uplasował się na 3. pozycji w rankingu Złota Setka Największych Firm Lubelszczyzny. XIII edycję konkursu zorganizowała redakcja „Dziennika Wschodniego” przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa lubelskiego. Grupa Black Red White została także – z nakładami na inwestycje w wysokości 624 mln zł – liderem w kategorii Największy Inwestor.

W konkursie wyróżnione zostały firmy o silnej pozycji rynkowej, potwierdzanej z roku na rok znakomitymi wynikami finansowymi. Założeniem pomysłodawców zestawienia jest promowanie najaktywniejszych firm Lubelszczyzny. Poza wytypowaniem 100 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie, organizatorzy tworzą również podrankingi wskazujące najlepszych pracodawców, podatników, eksporterów i inwestorów oraz najbardziej zyskowne i rentowne firmy Lubelszczyzny. XIII edycję rankingu współorganizował marszałek województwa lubelskiego, a honorowy patronat nad nim objęli wojewoda lubelski oraz kanclerz lubelskiej loży Business Centre Club.

„Cieszą nas kolejno zdobywane wyróżnienia. Jedna z czołowych pozycji w Złotej Setce Największych Firm Lubelszczyzny oraz tytuł Największego Inwestora są tym bardziej cenne, że nagrodzono nas za aktywną działalność gospodarczą w regionie. Ranking Dziennika Wschodniego to doskonała możliwość zaprezentowania osiągnięć Grupy Black Red White w zakresie prowadzonych inwestycji” – powiedział Robert Sołowij, zastępca dyrektora ds. marketingu i reklamy BLACK RED WHITE SA.

Aktywność inwestycyjną Grupy Black Red White potwierdzają liczne wyróżnienia – zarówno o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Tylko w 2009 roku Grupa:

  • znalazła się w gronie 100 najbardziej wartościowych firm wg tygodnika „Newsweek Polska”. Na prestiżowej liście uwzględniono spółki wyróżniające się wielkością przychodów oraz uznawane przez Polaków za cenione marki. Grupa Black Red White została w 2008 roku wyceniona na 2,3 mld zł i znalazła się w zestawieniu jako jedyny reprezentant branży meblarskiej
  • zajęła 127. miejsce na „Liście 500 Największych Firm” dziennika „Rzeczpospolita”
  • znalazła się na 98. pozycji wśród „500 Największych Polskich Firm Przemysłu, Handlu i Usług” według „Polityki”
  • uplasowała się na 3. miejscu w gronie laureatów 3. edycji konkursu „Diamenty” miesięcznika „Forbes” w województwie lubelskim oraz na 136. pozycji w rankingu ogólnopolskim.

Jedną z najnowszych regionalnych inwestycji Black Red White było otwarcie ekspozycji w lubelskim salonie przy ul. Diamentowej. Obecnie salon ten posiada największą powierzchnię wystawienniczą w regionie lubelskim obejmującą aż 10 tys. m2.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu