Centrum Klima inwestuje w park maszynowy

Centrum Klima – lider w segmencie wentylacji i klimatyzacji w Polsce – po raz kolejny zakupiła maszynę włoskiej firmy OMERA. Urządzenie służy do wytwarzania kształtek okrągłych z uszczelką, stosowanych w systemach wentylacyjnych. Konsekwentna automatyzacja parku maszynowego zapewnia spółce wzrost wydajności w zakresie produkowanego asortymentu.

Centrum Klima specjalizuje się w wytwarzaniu kanałów okrągłych i posiada 15% udziałów w krajowej produkcji tego asortymentu. Okrągłe kształtki z uszczelką łatwo i efektywnie łączą sztywne kanały transportujące powietrze w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki maszynie OMERA R700 spółka będzie oferować jeszcze bardziej szczelne i trwałe łączenia przewodów wentylacyjnych.

„Decyzja o rozbudowie parku maszynowego wynika z rosnącego popytu na nasze produkty. Zdajemy sobie sprawę, że inwestując w rozwiązania technologiczne stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku. Ważne jest również to, że nowoczesne urządzenia wpływają na podwyższenie komfortu pracy naszych pracowników, a także pozwalają dostarczać klientom produkty najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że działania te pomogą nam istotnie zwiększyć sprzedaż na rynkach zagranicznych oraz na rynku polskim”– mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Udana współpraca Centrum Klima z kontrahentami, a także zaawansowanie technologiczne maszyn i asortyment wysokiej jakości sprawiają, że oferta spółki cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców z Europy Zachodniej. Mimo spowolnienia gospodarczego, firma odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na produkowane kształtki i kanały okrągłe. W pierwszym kwartale 2009 sprzedaż zagraniczna wzrosła o ponad 24% (z 2,9 mln w I kwartale 2008 do 3,7 mln w I kwartale 2009).

Produkty oferowane przez spółkę dostępne są – poza rynkiem polskim – w takich krajach Unii Europejskiej, jak: Belgia, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Irlandia, Litwa, Niemcy, Słowacja, Wielka Brytania i Włochy. Ponadto, firma współpracuje z klientami z Izraela, Mołdawii, Macedonii i Ukrainy.

W latach 2002-2008 przychody spółki wzrastały średnio o ponad 30% rocznie. Konsekwentne zwiększenie wyników finansowych Centrum Klima wynika przede wszystkim z poszerzania skali działalności i ekspansji na rynkach eksportowych. W 2008 roku Centrum Klima osiągnęła przychody w wysokości 75,8 mln zł, co oznacza wzrost o 5,7% w stosunku do 2007 roku. Zysk netto wyniósł 7,7 mln zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu