APC rozszerza ofertę skalowalnych rozwiązań zasilania o system Symmetra PX 250/500 dla średnich i dużych centrów danych

APC Symmetra PX wykorzystuje moduły zasilania o mocy 25kW w celu zapewnienia skalowalności środowisk o dużej gęstości i uzyskania mocy dochodzącej do 500kW, oferując najwyższy poziom wydajności i nadmiarowości w swojej klasie

Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia, zaprezentowała na konferencji Gartner Data Center nowy, trójfazowy system zasilania bezprzerwowego UPS dla centrów danych – APC Symmetra® PX 250/500kW. Jest to pierwszy na świecie w pełni modułowy system UPS, na który składają się jednostki o mocy 25 kW, umożliwiające zbudowanie systemu o łącznej mocy 500kW, wysokiej wydajności, niemal bezgłośnej pracy i redundancji N+1. Ten nowy, modułowy system zasilania jest idealnym rozwiązaniem dla środowisk IT o dużej gęstości mocy, budowanych z myślą o rozbudowie w przyszłości. Dzięki możliwościom zwiększania mocy zainstalowanych urządzeń, APC Symmetra PX 250/500 jest kluczem do zwiększenia skuteczności wysiłków wirtualizacyjnych w centrach danych.

– Dążenie do zmniejszenia zużycia energii i konieczność oszczędnego gospodarowania przestrzenią są głównymi czynnikami napędzającymi zapotrzebowanie na wirtualizację. Korzystanie z modułowych rozwiązań zasilania ma zaś krytyczne znaczenie dla maksymalizacji efektów tych działań – powiedziała Katarzyna Kosińska, kierownik APC ds. Marketingu na Europę Centralną. – Rozszerzenie naszej oferty o system Symmetra PX 250/500kW umacnia pozycję APC jako lidera w dziedzinie skalowalnych rozwiązań ochrony zasilania, zapewniających wysoki poziom dostępności przy najniższych całkowitych kosztach posiadania.

System APC Symmetra PX 250/500kW składa się z wysokowydajnych modułów zasilania o mocy 25kW i topologii online o podwójnej konwersji, akumulatorów o wydłużonej żywotności, wymienialnych także w trakcie pracy urządzenia, dużego, graficznego interfejsu użytkownika w postaci dotykowego ekranu oraz montowanych z boku paneli obejścia serwisowego. Nowy UPS Symmetra PX zapewnia maksymalną elastyczność konfiguracji centrum danych, pozwalając na montaż w jednym rzędzie ze sprzętem IT lub na ścianie, oszczędzając w  ten sposób przestrzeń podłogową. Rozwiązanie stanowi idealną platformę dla aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym, pracujących obecnie w średnich i dużych centrach danych. W przyszłości  Symmetra PX 250/500kW będzie mogła być rozbudowana do 2MW mocy.

UPS Symmetra PX 250/500kW firmy APC to w pełni modułowy system, składający się z dedykowanych i nadmiarowych modułów zasilających, sterujących, akumulatorowych i informujących, zaprojektowany w sposób umożliwiający łatwą i efektywną instalację, obsługę oraz przyszłą rozbudowę. Architektura ta eliminuje straty i obniża całkowity koszt posiadania, dając menedżerom IT możliwość dostosowania poboru mocy i czasu pracy do zmieniających się wymagań. Wśród cech systemu Symmetra PX ułatwiających zarządzanie znajdują się funkcje autodiagnostyki, zwiększona pojemność na wypadek przeładowania czy aktualizacja firmowego oprogramowania w trakcie pracy, tworząc prostą, wydajną i nadmiarową architekturę UPS. Te i inne cechy pomagają zwiększyć niezawodność całego centrum danych poprzez ograniczenie ryzyka popełnienia błędu przez człowieka, co jest główną przyczyną przestojów w pracy centrów danych.

UPS Symmetra PX 250/500kW będzie dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce od lipca tego roku, w konfiguracjach od 25 do 500kW. Nowe rozwiązanie jest łatwe w zarządzaniu dzięki kompleksowym rozwiązaniom APC do zarządzania fizyczną architekturą centrów danych, takim jak InfraStruXure Central. Oprogramowanie InfraStruXure Central jest przyjaznym użytkownikowi, dostępnym przez przeglądarkę narzędziem do monitorowania zasilania, chłodzenia oraz zarządzania środowiskiem IT na poziomie szaf rackowch lub pomieszczeń serwerowych.

Więcej informacji na temat innowacyjnych, skalowalnych rozwiązań zasilania firmy APC można uzyskać na stronie www.apc.com lub pod numerem (22) 666 00 11.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu