K2 dla projektu Nokia Światovi

Trwa wakacyjny konkurs Światovi, zorganizowany przez firmę Nokia. Konkurs przeznaczony jest dla osób, których pasją jest podróżowanie i odkrywanie ciekawych zakątków świata. Stronę konkursową przygotowała agencja K2 Internet.

Konkurs ruszył 1 czerwca natomiast potrwa do 13 lipca 2009 r.. Został przygotowany zarówno z myślą o podróżnikach,  jak i osobach, które na podróże nie mają czasu, ale lubują się w oglądaniu wakacyjnych zdjęć – mogą one oddawać swoje głosy na najciekawsze profile konkursowe. Rejestracja  głosujących już trwa, a samo głosowanie ruszyło 22 czerwca i potrwa do 13 lipca 2009 r.

Mechanizm konkursu wykorzystuje platformą komunikacyjną Nokia Ovi Share, gdzie uczestnicy zamieszczają zdjęcia i pliki wideo, które zgłaszają do konkursu. Użytkownik w prosty i intuicyjny sposób może założyć profil Światovca i jednocześnie otrzymuje wszelkie informacje niezbędne do stworzenia konta na Nokia Ovi Share, gdzie gromadzone są zdjęcia i wideo z niezapomnianych podróży po świecie. Dla ułatwienia sekcja Pytania i Odpowiedzi opisuje główne benefity Ovi Share tak, by użytkownik bez problemu mógł zacząć korzystać z licznych funkcji aplikacji po zsynchronizowaniu jej ze swoim telefonem komórkowym czy komputerem osobistym.

Strona główna serwisu Światovi to oparta o technologię flash interaktywna mapa świata. Po założeniu profilu w konkursie i zamieszczeniu albumów podróżniczych na Nokia Ovi Share, Światovcy pojawiają się na mapie w postaci pulsujących, niebieskich kropek. Po kliknięciu na jedną z nich trafiamy na profil wybranego Światovca.

Mikrowitryna wspierana jest przez kampanię mailingową w Internecie. Celem kampanii jest  zachęcenie pasjonatów podróży do wzięcia udziału w konkursie i zarejestrowania się na Ovi Share, dzięki któremu będąc nawet w najdalszym zakątku na ziemi można bezpośrednio dokumentować swoje wyprawy używając telefonu komórkowego.

Dla najciekawszego profilu Światovca przewidziano nagrodę w postaci bonów turystycznych na kwotę 20 tysięcy złotych. Kolejne osoby mają szansę wygrać nowoczesne telefony Nokia z nawigacją oraz niezawodne plecaki Slazenger.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu