EURECA w Inco Veritas

W firmie Inco Veritas S.A. trwa właśnie wdrożenie systemu EURECA – rozwiązania wspomagającego zarządzanie efektywnością firmy.

Zgodnie z postanowieniami kontraktu wdrożeniowego, nowy system będzie wykorzystywany do wielowymiarowych analiz sytuacji gospodarczej firmy Inco Veritas oraz w pracach związanych z planowaniem i kontrolą realizacji poszczególnych budżetów. Dodatkowo, EURECA będzie wspierać procesy tworzenia bilansu, rachunku wyników oraz przepływów pieniężnych.

Zdecydowaliśmy się na zakup systemu EURECA ze względu na konieczność przyśpieszenia i usprawnienia prac związanych z tworzeniem i rozliczaniem poszczególnych budżetów naszej firmy. Chodzi tu m.in. o takie obszary jak produkcja, sprzedaż krajowa i zagraniczna, inwestycje, gospodarka materiałowa czy wynagrodzenia – mówi Ireneusz Pacek, Szef projektu wdrożeniowego i Dyrektor Finansowy Grupy Chemii Gospodarczej w Inco Veritas SA.

To jednak nie wszystko. Oprócz wykorzystania EUREKI do procesów budżetowania, zależy nam bardzo na prowadzeniu bardzo zaawansowanych analiz sytuacji finansowej, rentowności poszczególnych obszarów działalności czy dokładnej strukturze kosztów we wszystkich miejscach ich powstawania.

Nasza firma ma kilka strategicznych obszarów działalności:  m.in. chemię gospodarczą, nawozy, opakowania. Z tego względu podejmowanie decyzji czy prognozowanie wyników  jest bardzo złożone i czasochłonne.

Oczekujemy, że EURECA pozwoli nam wyeliminować wszystkie niedogodności związane ze zbieraniem danych w dotychczasowy sposób, począwszy od etapu planowania, a skończywszy na analizie wskaźników w poszczególnych obszarach naszej aktywności. Wdrożenie jest częścią kompleksowej informatyzacji Inco Veritas SA.

Równolegle wdrażany jest zintegrowany system ERP, a całość projektu koordynowana jest przez firmę ISA – partnera handlowego producenta EUREKI, firmy Controlling Systems.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu