Drewniane mozaiki do łazienek już w KOMFORCIE

przez | 30/06/2009

Sklepy Komfort wprowadziły do swojego asortymentu kolekcję ekskluzywnych mozaik drewnianych Etn!k firmy Dunin, przeznaczonych do aranżacji podłóg i ścian łazienkowych.

Drewniane mozaiki  to propozycja sklepów KOMFORT, skierowana do klientów, którzy pragną, aby ich łazienka nabrała charakteru i wyrafinowanej elegancji. Podłogowa mozaika drewniana jest ciekawą alternatywą dla opatrzonych już mozaik ceramicznych i szklanych oraz popularnych w łazienkach płytek ceramicznych.

dunin-etnk_lazienka03_miniMozaika Etn!k  składa się z  malutkich drewnianych kwadracików z drewna litego, które układają się w bogaty i dynamiczny wzór z przyciągającym uwagę usłojeniem. Każda kostka drewna została przygotowana ręcznie, przez co nawet najmniejsze kawałki zyskują nowe życie, przenosząc ciepło oraz energię do naszego domu. Mozaika dostępna jest w czterech gatunkach drewna: dębu, jesionu, merbau i wenge. Ich podstawowym atutem jest twardość i odporność na ścieranie. Są to bardzo ważne elementy przy wyborze gatunków drewna przeznaczonych do podłóg łazienkowych. Mozaiki występują w wielu odcieniach kolorystycznych, od jasnoszarego po głęboki brąz. Drewno, z którego wykonana jest mozaika jest drewnem ciętym, szlifowanym i olejowanym.

Mozaika przyklejona jest od spodu do specjalnej siatki, dzięki czemu bez trudu można ją przyklejać na ściany i podłogi. Drewniane kostki można komponować z kamieniem stalą i szkłem.

Mozaika Dunin ETN!K może być wykorzystana w każdym wnętrzu o umiarkowanej i stałej wilgotności. Należy jedynie pamiętać o zastosowaniu się do wskazówek dotyczących właściwego montażu i pielęgnacji.

Nie zaleca się instalowania mozaiki drewnianej w miejscach szczególnie narażonych na zawilgocenie lub duże zmiany wilgotności powietrza, takich jak baseny, fontanny, sauny, a także brodziki pod prysznicem.

Do montażu, wykańczania i pielęgnacji mozaiki z drewna polecane są profesjonalne produkty Dunin Techn!k: klej Flex do drewna, olej  impregnat do drewna, fuga Flex.

Cena mozaiki wynosi od 419 zł – 799 zł za m2.

Pełna oferta produktów sieci KOMFORT na stronie internetowej www.komfort.pl.