Bezpłatna tomografia komputerowa w Centrum Medycznym ENEL-MED

Oddział Centrum Medycznego ENEL-MED w Bolesławcu podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług z zakresu tomografii komputerowej. 

Bezpłatne badania tomografii komputerowej pacjenci mogą wykonać w nowoczesnym Oddziale Diagnostycznym ENEL-MED mieszczącym się w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, przy ul. Jeleniogórskiej 4 (rejestracja dostępna jest pomiędzy godz. 8:00 i 18:00, pod nr tel. (75) 738-00-19). Wysokiej klasy aparat zapewnia przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki obrazowej głowy i szyi, chorób klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej, układu kostno-mięśniowego oraz stomatologiczną.

Kontrakt z NFZ w wysokości 239 040 zł pozwoli, w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, na przeprowadzenie prawie 900 badań do końca 2009 r.

Badania tomograficzne nie są jedynymi, które można bezpłatnie wykonać w Centrum. Oprócz TK i konwencjonalnego RTG, bolesławski oddział ENEL-MED-u uczestniczy w akcji profilaktycznej „Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń sutka u kobiet”, przeprowadzanej na zlecenie Gminy Bolesławiec. W ramach tej akcji , do 30 listopada br., kilkaset kobiet powyżej 40 roku życia może poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu lub USG piersi wraz z nauką samobadania piersi.

Centrum Medyczne ENEL-MED należy do liderów diagnostyki obrazowej i teleradiologii w kraju. Spółka posiada w swoim stołecznym szpitalu oraz w pełnoprofilowych oddziałach w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, pracownie tomografii komputerowej (TK), rezonansu magnetycznego (RM), USG i RTG. Ponadto ściśle współpracuje z sześcioma publicznymi ośrodkami medycznymi w Polsce. Posiada dwa odziały diagnostyczne – w Szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz ZOZ w Bolesławcu, a także cztery mniejsze pracownie diagnostyczne: w Szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu, Samodzielnym Zespole Publicznych ZOZ w Wołominie, Szpitalu Powiatowym w Mielcu i Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, w których łącznie znajdują się 4 pracownie TK, 3 pracownie RM i 2 pracownie RTG. ENEL-MED obsługuje także ponad 20 placówek medycznych na terenie całej Polski, dokonując opisów zdjęć RTG przy wykorzystaniu techniki teleradiologii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu