”Pociąg do pracy” odjeżdża w każdy wtorek

przez | 30/06/2009

Ruszył program „Work Express – pociąg do pracy”, w ramach którego można nieodpłatnie uzyskać informacje i porady, jak skutecznie szukać zatrudnienia. W ramach projektu, konsultanci i rekruterzy agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Work Express pomagają osobom szukającym pracy w redagowaniu dokumentów aplikacyjnych, doradzają, jak przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych, a także udzielają porad z dziedziny prawa pracy.

Celem projektu jest pomoc w efektywnym poszukiwaniu pracy oraz obalanie mitów i stereotypów na temat pracy tymczasowej. Ta forma zatrudnienia staje się coraz bardziej popularna w Polsce, nadal jednak wiele osób odczuwa przed nią lęk i postrzega ją jako „pracę niższej kategorii”. Tymczasem to bardzo popularna na świecie forma zatrudnienia, pozwalająca zdobyć różnorodne doświadczenia debiutantom na rynku pracy, jak również odnaleźć się na nim osobom w wieku utrudniającym znalezienie stałego etatu. Korzystają z niej zarówno studenci szukający dorywczego zajęcia jak i matki chcące łączyć życie zawodowe z rodzinnym.

Osoby zainteresowane poradą specjalisty mogą w każdy wtorek przyjść do biur Work Express, gdzie w godzinach między 10:00 a 16:00 odbywają się dyżury specjalistów. Obecnie dyżury prowadzone są w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Grodzisku Mazowieckim. Adresy biur dostępne są na stronach www.workexpress.pl oraz pod numerem telefonu: (032) 205 42 42.