Zarządzanie talentami – SAP TVN od firmy Nakisa – w ofercie GAVDI Polska

Korzystasz z rozwiązania SAP HCM i chciałbyś zwiększyć korzyści z wdrożonych funkcji? Możesz to zrobić za pomocą komponentu do zarządzania strukturą organizacyjną i talentami swojej firmy.

GAVDI Polska SA podpisała umowę o współpracy z firmą Nakisa, producentem rozwiązania SAP TVN (SAP Talent Visualization by Nakisa). W ramach umowy będzie oferować na polskim rynku rozwiązanie do zarządzania talentami.

Rozwiązanie Nakisa od kilku lat jest obecne w ofercie firmy SAP jako dodatek do SAP ERP HCM. Klienci stosujący systemy SAP lub niebędący jeszcze ich użytkownikami mogą je kupować na tych samych zasadach, co inne aplikacje. Rozwiązanie firmy Nakisa jest wspierane tak jak inne produkty SAP przez organizację serwisową korporacji SAP.

– Współpraca GAVDI z firmą Nakisa, zapoczątkowana przez GAVDI Niemcy, została rozszerzona na Danię, gdzie wspólnie przeprowadziliśmy projekt w firmie Vestas . Mamy nadzieję kontynuować ją także w Polsce – wyjaśnia Teresa Olszewska, prezes GAVDI Polska SA.

– Dzięki współpracy firmy Nakisa z SAP i GAVDI klienci będą mogli bardziej efektywnie wykorzystywać swoje inwestycje w zakresie rozwiązań SAP (włącznie z SAP ERP HCM) i wdrażać strategie zarządzania „kluczowymi talentami”, a dane dotyczące kapitału ludzkiego przekształcać w strategiczne Business Intelligence. Korzystając ze sprawdzonych już usług GAVDI na polskim rynku, klienci firmy mają do dyspozycji najbardziej nowoczesne technologie i usługi, dzięki którym otrzymują przejrzysty obraz danych organizacyjnych i zasobów ludzkich, a zwrot z inwestycji w systemy IT jest szybszy – mówi Andre Willems, Business Development Director, Nakisa GmbH.

Co wpłynęło na decyzję GAVDI Polska o podjęciu współpracy z firmą Nakisa? – Z naszej perspektywy jest to wzbogacenie oferty SAP o dodatkowe narzędzia w obszarze, w którym jesteśmy specjalistami – uważa Teresa Olszewska. – To naturalne, że zajmujemy się tym tematem, ponieważ chcemy oferować naszym klientom kompleksową usługę, obejmującą wszystkie opcje związane z SAP HCM.

Rozwiązanie firmy Nakisa to interfejs do SAP ERP HCM, który umożliwia wizualizację danych o strukturze organizacyjnej oraz danych związanych z zarządzaniem talentami. Podzielone jest na trzy komponenty. Pierwszy z nich służy do wizualizacji struktury organizacyjnej, drugi zapewnia wgląd do danych dotyczących zarządzania talentami, czyli prezentację informacji o planach następstw czy sukcesji. Trzeci komponent kompleksowo łączy oba wcześniej wymienione, a dodatkowo umożliwia zarządzanie czynnościami dotyczącymi planowania sukcesji, czyli np. określanie potencjalnych następców na stanowiska, budowanie planów kadry rezerwowej.

– Moim zdaniem dla polskich klientów najbardziej interesujący będzie komponent podstawowy, służący do prezentacji struktury organizacyjnej – uważa Teresa Olszewska. – Wprawdzie zarządzanie talentami jest już obecne w świecie HR, ale nie ma jeszcze bezpośredniego przełożenia na realizację w systemie IT. Może właśnie narzędzie firmy Nakisa okaże się dobrym przyczynkiem do zarządzania talentami w polskich przedsiębiorstwach.

Według Teresy Olszewskiej jedną z ciekawszych funkcji SAP TVN jest możliwość symulowania konsekwencji wprowadzania zmian w strukturze organizacyjnej. Jeśli firma ma w perspektywie restrukturyzację lub przekształcenie, za pomocą tego narzędzia może symulować w trybie offline zmiany i obserwować ich konsekwencje, analizując np. liczbę etatów lub wysokość planowanych kosztów osobowych.

Rozwiązanie TVN zapewnia atrakcyjną graficznie formę wizualizacji struktury organizacyjnej, co umożliwia analizowanie jej w różnych układach i pod różnymi kątami odpowiednio do potrzeb użytkownika. SAP TVN daje pracownikom łatwo dostępny, intuicyjny, oparty na rolach obraz ich firmy. Zapewnia wyszukiwanie, eksportowanie i drukowanie danych automatycznie pobieranych z bazy SAP ERP HCM. Oferuje wiarygodny i efektywny sposób wizualizacji informacji o kapitale ludzkim poprzez dynamiczne diagramy organizacji dostępne za pomocą przeglądarki internetowej lub wbudowane w środowisko portalowe.

Szybki dostęp do informacji o pracownikach, których dane są podpięte do struktury organizacyjnej, zapewnia możliwość identyfikowania z wyprzedzeniem nowych kluczowych stanowisk i kształtowania nowych liderów w firmie. To największe korzyści biznesowe z systemu SAP TVN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu