Skandia zajęła 1. miejsce w rankingu Rzeczpospolitej

Dziennik ogólnopolski Rzeczpospolita, po raz siódmy wybrała najlepsze instytucje finansowe działające w Polsce. Na 30 firm oferujących ubezpieczenia na życie w 2008 roku, Skandia została oceniona najwyżej w kategorii ubezpieczeń na życie i stanęła na najwyższym podium.

W tegorocznym rankingu instytucji finansowych Rzeczpospolitej, firma otrzymała od kapituły maksymalne noty za wskaźnik rentowności z działalności technicznej. Wskaźnik ten obrazuje efektywność prowadzenia działalności ubezpieczeniowej z uwzględnieniem wszystkich aspektów specyfiki firm życiowych (np. rezerw dla ubezpieczeń na życie, wyników inwestycyjnych). Im wyższa wartość tego wskaźnika, tym większa pewność otrzymania odszkodowania.

„Największym naszym sukcesem jest to, że udało nam się przemodelować biznes, jaki spółka prowadziła od pięciu lat. Z dostarczyciela produktów inwestycyjnych staliśmy się firmą oferującą oszczędzanie długoterminowe z wykorzystaniem rozwiązań dostępnych na rynku kapitałowym – powiedział Paweł Ziemba, prezes Skandii, odbierając 25 czerwca br. dyplom z rąk: Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – Stanisława Kluzy i Pawła Lisickiego Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej.

Skandia, w tym roku obchodzi 10. rocznicę obecności na polskim rynku i w kolejne lata wkracza z nowym wizerunkiem. Od początku swojej działalności wyznacza nowe standardy, łączące rynek ubezpieczeń i finansów. Specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym i swoją strategię realizuje poprzez długoterminowe programy oszczędnościowe. Daje klientom możliwości w zakresie planowania finansowego, pomagając w osiąganiu różnych celów finansowych (min. emerytura, edukacja dziecka, czy realizacja własnych marzeń). Partnerzy Skandii to specjalistyczne firmy świadczące usługi doradztwa inwestycyjnego i zarządzania aktywami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu