Ściągną inwestorów do Łódzkiego

Nasze województwo jako pierwsze w kraju podpisało umowę z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Dzięki temu Łódzkie będzie mogło dotrzeć ze swoją ofertą do całej rzeszy nowych inwestorów zagranicznych.

Władze województwa oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna od lat współpracują z PAIiIZ. Dzięki temu do regionu udało się ściągnąć choćby firmę Euroglass. Niemiecko-szwajcarska spółka wybudowała w Ujeździe koło Tomaszowa Mazowieckiego hutę szkła za 800 mln zł. Pozyskanie takiego inwestora było możliwe dzięki wspólnemu zaangażowaniu ŁSSE, PAIiZ oraz władz regionu. Do tej pory jednak ich kooperacja nie była sformalizowana.

Głównym celem podjętej w ramach porozumienia współpracy jest uruchomienie Systemu Obsługi Inwestora w Łódzkiem, który ma wspierać nawiązywanie przez województwo kontaktów z zagranicznymi przedsiębiorcami oraz pomoże w promocji regionu za granicą. Podobne programy przygotowują też inne województwa, jednak to Łódzkie podpisało umowę jako pierwsze.

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dokument podpisali Wicemarszałkowie Województwa Łódzkiego – Witold Stępień i Artur Bagieński, ze strony PAIiIZ był to Robert Kwiatkowski, Członek Zarządu, a ŁSSE reprezentowali Prezes Marek Cieślak i Wiceprezes Krzysztof Grzywaczewski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu