NETGEAR ReadyNAS 3200 oferuje łatwą w użytkowaniu i dostępną pamięć masową o pojemności 24TB

NETGEAR®, Inc., światowy dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, zapowiedział nową pamięć sieciową dużej gęstości dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB), będącą kolejnym produktem rodziny ReadyNAS®. ReadyNAS 3200 o wysokości 2U jest 12 niszową pamięcią masową o pojemności do 24 terabajtów w jednej obudowie.

Łatwy w użyciu system oferuje zaawansowane funkcje w postaci nadmiarowego zasilania czy podwójnych portów Gigabit Ehternet, w cenie dostosowanej do rynku SMB. Pozwala to rozwijającym się przedsiębiorstwom przechowywać, współdzielić i chronić dane, kluczowe z punktu widzenia działalności biznesowej. ReadyNAS, oferując 24 TB pojemności, doskonale nadaje się do konsolidacji serwerów lub archiwizacji danych, rozwiązując najczęstsze problemy firm. Wirtualizacja serwerów, dzielenie plików, archiwizacja danych i tworzenie pamięci SAN iSCSI to standardowe zadania ReadyNAS 3200.

„Dzięki ogromnej pojemności i wydajności ReadyNAS 3200 możemy zaoferować nasze rozwiązania znacznie szerszemu spektrum firm z rynku SMB.” – powiedział Drew Meyer, dyrektor marketingu w dziale Network Storage Business Unit firmy NETGEAR. „Wiodąca pozycja NETGEAR na rynku pamięci masowych dla SMB sprawia, że nasi partnerzy i klienci postrzegają nasze produkty, jako urządzenia niezawodne i godne zaufania. ReadyNAS 3200 rozszerza linię zaawansowanych produktów ReadyNAS o nowy, łatwy w użyciu i dostępny produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw.”

ReadyNAS 3200 łączy funkcje wszystkich nagradzanych urządzeń rodziny ReadyNAS, jak ReadyNAS 2100, ReadyNAS Pro i NVX z ogromną pojemnością do współdzielenia plików, przechowywania i ochrony danych.

Ready NAS, oferując 24 TB pojemności i możliwość obsługi iSCSI SAN, może z łatwością obsłużyć do 250 użytkowników. Standardowe funkcje w rodzaju Continuous Data Protection (CDP) do automatycznej archiwizacji danych klientów czy program do zdalnego współdzielenia plików ReadyNAS Remote ułatwiają zapracowanym administratorom IT zdalne zarządzanie danymi. Wbudowana usługa  ReadyNAS Vault zapewnia opcjonalną rozproszoną archiwizację w cenie jedynie 0,25 USD/GB/miesiąc.

„Administratorzy IT w małych przedsiębiorstwach często wymagają przestrzeni na dane, oferowanej jedynie przez urządzenia klasy korporacyjnej. Jednak brak im na to funduszy lub wiedzy do zarządzania tej klasy systemami.” – powiedział David Reinsel, group vice president działu Storage and Semiconductors w firmie  IDC. „Rodzina produktów ReadyNAS oferuje unikalne połączenie łatwości użytkowania, elastyczności z nadmiarową ochroną i wysoką wydajnością – funkcjami, które najczęściej można znaleźć w znacznie droższych produktach. Wysoka gęstość i przystosowanie do montażu w szafach rackowych powinna stanowić atrakcję dla średniej wielkości przedsiębiorstw poszukujących dostępnych cenowo rozwiązań.”

ReadyNAS 3200 wykorzystuje wydajny system operacyjny ReadyNAS RAIDiator. RAIDiator może współpracować z Apple Filing Protocol (AFP), umożliwiając używanie bez ograniczeń oryginalnych plików Mac® i Time Machine® w systemie Mac OS X Leopard. ReadyNAS 3200 może współpracować z usługami dzielenia plików NAS i aplikacji (iSCSI) w systemach Windows®, UNIX®/Linux i Mac.

ReadyNAS 3200 może być wyposażony w 6TB, 12TB lub 24TB przestrzeni dyskowej. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w Polsce pod koniec czerwca 2009 r. w cenie 4.999 USD + VAT. Do urządzenia dołączana jest 30 dniowa wersja ReadyNAS Vault. ReadyNAS 3200 chroniony jest pięcioletnią gwarancją. Więcej informacji o produktach ReadyNAS można znaleźć na stronie http://www.readynas.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu