NETGEAR ReadyNAS 3200 oferuje łatwą w użytkowaniu i dostępną pamięć masową o pojemności 24TB

NETGEAR®, Inc., światowy dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, zapowiedział nową pamięć sieciową dużej gęstości dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB), będącą kolejnym produktem rodziny ReadyNAS®. ReadyNAS 3200 o wysokości 2U jest 12 niszową pamięcią masową o pojemności do 24 terabajtów w jednej obudowie.

netgear_rn12pxxŁatwy w użyciu system oferuje zaawansowane funkcje w postaci nadmiarowego zasilania czy podwójnych portów Gigabit Ehternet, w cenie dostosowanej do rynku SMB. Pozwala to rozwijającym się przedsiębiorstwom przechowywać, współdzielić i chronić dane, kluczowe z punktu widzenia działalności biznesowej. ReadyNAS, oferując 24 TB pojemności, doskonale nadaje się do konsolidacji serwerów lub archiwizacji danych, rozwiązując najczęstsze problemy firm. Wirtualizacja serwerów, dzielenie plików, archiwizacja danych i tworzenie pamięci SAN iSCSI to standardowe zadania ReadyNAS 3200.

„Dzięki ogromnej pojemności i wydajności ReadyNAS 3200 możemy zaoferować nasze rozwiązania znacznie szerszemu spektrum firm z rynku SMB.” – powiedział Drew Meyer, dyrektor marketingu w dziale Network Storage Business Unit firmy NETGEAR. „Wiodąca pozycja NETGEAR na rynku pamięci masowych dla SMB sprawia, że nasi partnerzy i klienci postrzegają nasze produkty, jako urządzenia niezawodne i godne zaufania. ReadyNAS 3200 rozszerza linię zaawansowanych produktów ReadyNAS o nowy, łatwy w użyciu i dostępny produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw.”

ReadyNAS 3200 łączy funkcje wszystkich nagradzanych urządzeń rodziny ReadyNAS, jak ReadyNAS 2100, ReadyNAS Pro i NVX z ogromną pojemnością do współdzielenia plików, przechowywania i ochrony danych.

Ready NAS, oferując 24 TB pojemności i możliwość obsługi iSCSI SAN, może z łatwością obsłużyć do 250 użytkowników. Standardowe funkcje w rodzaju Continuous Data Protection (CDP) do automatycznej archiwizacji danych klientów czy program do zdalnego współdzielenia plików ReadyNAS Remote™ ułatwiają zapracowanym administratorom IT zdalne zarządzanie danymi. Wbudowana usługa  ReadyNAS Vault™ zapewnia opcjonalną rozproszoną archiwizację w cenie jedynie 0,25 USD/GB/miesiąc.

„Administratorzy IT w małych przedsiębiorstwach często wymagają przestrzeni na dane, oferowanej jedynie przez urządzenia klasy korporacyjnej. Jednak brak im na to funduszy lub wiedzy do zarządzania tej klasy systemami.” – powiedział David Reinsel, group vice president działu Storage and Semiconductors w firmie  IDC. „Rodzina produktów ReadyNAS oferuje unikalne połączenie łatwości użytkowania, elastyczności z nadmiarową ochroną i wysoką wydajnością – funkcjami, które najczęściej można znaleźć w znacznie droższych produktach. Wysoka gęstość i przystosowanie do montażu w szafach rackowych powinna stanowić atrakcję dla średniej wielkości przedsiębiorstw poszukujących dostępnych cenowo rozwiązań.”

ReadyNAS 3200 wykorzystuje wydajny system operacyjny ReadyNAS RAIDiator™. RAIDiator może współpracować z Apple Filing Protocol (AFP), umożliwiając używanie bez ograniczeń oryginalnych plików Mac® i Time Machine® w systemie Mac OS X Leopard. ReadyNAS 3200 może współpracować z usługami dzielenia plików NAS i aplikacji (iSCSI) w systemach Windows®, UNIX®/Linux i Mac.

ReadyNAS 3200 może być wyposażony w 6TB, 12TB lub 24TB przestrzeni dyskowej. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w Polsce pod koniec czerwca 2009 r. w cenie 4.999 USD + VAT. Do urządzenia dołączana jest 30 dniowa wersja ReadyNAS Vault. ReadyNAS 3200 chroniony jest pięcioletnią gwarancją. Więcej informacji o produktach ReadyNAS można znaleźć na stronie http://www.readynas.com.