Medforum w gronie IAB Polska

przez | 29/06/2009

Firma Medforum, największy wydawca portali medycznych w Polsce dołączyła do struktur stowarzyszenia Interactive Advertising Bureau Polska. Medforum jest pierwszą firmą działającą w obszarze internetu medycznego, która została członkiem IAB Polska.

Medforum dołączyła jako 101 firma do grona członków IAB Polska, stowarzyszenia zrzeszającego firmy z branży internetowej. Wśród członków stowarzyszenia znajdują się portale i wortale internetowe, sieci reklamowe oraz agencje interaktywne. Interactive Advertising Bureau Polska jest największą organizacją, której działania koncentrują się na tworzeniu standardów w zakresie reklamy internetowej.

– Internet medyczny ma swoją określoną specyfikę, która wymaga innego podejścia do prowadzonych działań reklamowych w tym medium – wyjaśnia Michał Matuszczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Medforum. Funkcjonowanie na rynku internetowych mediów medycznych od ponad 11 lat dało nam duże doświadczanie w zakresie marketingu farmaceutycznego, które chcielibyśmy wykorzystać w pracach w IAB Polska – dodaje Michał Matuszczyk.

Jak pokazują kwietniowe wyniki standardu badania polskiego internetu „Megapanel PBI/Gemius” w kategorii styl „Styl życia” na 20 witryn sklasyfikowanych w tym zestawianiu, aż 4 stanowiły specjalistyczne grupy lub serwisy medyczne.

– Zaproszenie Medforum do członkostwa w IAB Polska jest potwierdzeniem rosnącej roli serwisów medycznym w polskim internecie. Dlatego liczymy, że Medforum aktywnie włączy się w ustalanie nowych standardów za zakresie internetowej reklamy medycznej – mówi Jarosław Sobolewski, Dyrektor Generalny IAB Polska.

Medforum Sp. z o.o. jest największą w Polsce niezależną grupą mediową skupiającą i wydającą portale specjalistyczne o tematyce medycznej. W skład Grupy wchodzą serwisy: Psychiatria.pl, ForumNeurologiczne.pl, ForumGinekologiczne.pl, ForumPediatryczne.pl, ForumDermatologiczne.pl, Medforum.tv oraz medyczny serwis szkoleniowy EdukacjaMedyczna.pl. Odbiorcami portali są lekarze specjaliści oraz pacjenci i ich rodziny.