Firma ProLogis wynajęła 20 000 metrów kwadratowych firmie Acer w Polsce

przez | 29/06/2009

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o podpisaniu umowy najmu na prawie 20 000 metrów kwadratowych nowo wybudowanej powierzchni magazynowej we Wrocławiu z firmą Acer, jednym z najważniejszych na globalnym rynku komputerowym sprzedawców marek Acer, Gateway, Packard Bell i eMachines.

prologis-park-wroclaw-iii_03_miniFirma Acer, która zajmie powierzchnię w ProLogis Park Wrocław III, planuje wykorzystać budynek jako międzynarodowe centrum dystrybucji, oferujące klientom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce części zamienne i lekkie usługi produkcyjne. Oczekuje się, że w związku z przeniesieniem działalności dystrybucyjnej Acer dokona inwestycji o wartości ponad 3 milionów euro. Kwota ta obejmować będzie zarówno koszty pracownicze, jak i koszty wewnętrznych robót budowlanych i systemów regałowych. Dzięki centrum dystrybucyjnemu, które będzie gotowe do użytku pod koniec 2009 r., oraz jednostce produkcji lekkiej, mającej rozpocząć działalność do wiosny 2010 r., powstanie 200 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców. Jest to pierwsza umowa najmu zawarta między Acer a ProLogis.

„Nowy budynek zapewni nam skalę potrzebną do realizacji działalności w całym regionie EMEA”, powiedział Mario Fazio, dyrektor ds. obsługi klienta w Acer Group.

„To, że wybraliśmy tę właśnie lokalizację, dowodzi naszego nieustannego zaangażowania w  poszerzanie oferty oraz zaspokajanie rosnących potrzeb szybko rozwijających się rynków Europy Wschodniej. Dzięki doskonałej obsłudze klienta i zaawansowanym technologicznie produktom możemy w sposób zintegrowany wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich naszych klientów”.

„Lokalizacja w południowo-zachodniej Polsce zapewnia firmie Acer korzyści wynikające z centralnego położenia oraz doskonałego dostępu do międzynarodowych autostrad i lotnisk”, powiedział Ben Bannatyne, ProLogis Managing Director na Europę Środkową i Wschodnią. „ProLogis Park Wrocław III ze względu na swoje strategiczne położenie, jest dla celów dystrybucji międzynarodowej i regionalnej lokalizacją niezwykle atrakcyjną.”

ProLogis Park Wrocław III składa się obecnie z 4 budynków o łącznej powierzchni magazynowej wynoszącej prawie 135 000 metrów kwadratowych. Docelowo Park będzie składał się z 5 budynków o łącznej powierzchni magazynowej około 154 000 metrów kwadratowych. Oprócz firmy Acer najemcami w centrum są także: Curylo Asterix, DHL, Emperia Holding, Intercars, Jees Polska, Pol Mat, Selena, Sonoco Poland i Uldo.

Z portfolio około 2,2 miliona metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej ProLogis jest jednym z największych dostawców budynków magazynowych w Polsce. W regionie Wrocławia firma jest właścicielem i zarządcą 4 centrów logistycznych (16 budynków) o łącznej powierzchni ponad 371 000 metrów kwadratowych.