Wakacyjne nieruchomości – sprawdź, gdzie się wybierasz

Przychodzą takie miesiące w roku, kiedy bardziej niż o pracy myślimy o wypoczynku. Letnie klimaty (chociaż z tym bywa u nas różnie) zachęcają do wyjazdów, zwiedzania nowych miejsc, a przede wszystkim do relaksu. Niektórzy planują swoje urlopy już na początku roku, inni podejmują decyzję bardzo spontanicznie. Zawsze warto jednak sprawdzić miejsce do którego się jedzie. Chociaż w pokojach hotelowych spędzamy mało czasu, to jednak złe warunki mogą trochę popsuć nasz wakacyjny wyjazd.

Dziś, oprócz kolorowych katalogów, mamy Internet. Dzięki stronom internetowym hoteli, pensjonatów czy rozmaitym forom możemy sprawdzić wiele ofert i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Wiadomo, że w broszurach i na stronach internetowych wszystkie oferty będą zachwalane. Trudno – wtedy cenne są uwagi tych, którzy odwiedzili hotel, pensjonat czy apartament. W wielu przypadkach możemy tym sposobem uniknąć przykrych niespodzianek.

Internet to duże ułatwienie. Możemy spokojnie usiąść wieczorami i znaleźć ciekawe miejsca zakwaterowania na czas urlopu. Ale mimo, że możemy zdobyć wiele informacji i zobaczyć różne ujęcia „wakacyjnego mieszkania”, to pewnie niejedna osoba była niemile zaskoczona przyjeżdżając na miejsce swojego wypoczynku. Nagle okazywało się, że łazienka nie jest taka duża jak na zdjęciu, a niedaleko właśnie trwa budowa lub remont. Nie zawsze uda nam się wszystko sprawdzić, ale warto zwrócić uwagę na kilka spraw.

1. Porozmawiaj ze znajomymi. Dzięki temu poznasz wiele różnych szczegółów dotyczących miejsca, w którym spędzisz kilka lub kilkanaście dni swojego urlopu. Pensjonat może być sam w sobie piękny, ale okolica już niekoniecznie. Warto zapytać znajomych lub właścicieli o odległości do centrum, do morza czy do wyciągu. Podany czas dojścia do konkretnego miejsca raczej nie jest dobry, bo każdy z nas ma inne tempo. Warto więc znać długość drogi, jaką musimy pokonać.
2. Nawet jak znajomi z zachwytem opowiadają o swoim pobycie, to zadzwoń do właściciela i wypytaj o szczegóły. Rok temu mogło być to spokojne miejsce, a teraz obok może być plac budowy skutecznie psujący nasz wypoczynek.
3. Dobrze jest się wypytać o wyposażenie pokoju i łazienki. Dzięki temu nie będziemy musieli pakować niektórych rzeczy i nasze bagaże będą lżejsze.
4. Po przyjeździe w miejsce pobytu sprawdź otoczenie, dokładnie zobacz w jakich warunkach będziesz mieszkać w najbliższym czasie. Nie płać od razu za cały pobyt. Pospaceruj, prześpij się i ureguluj opłaty następnego dnia. Jeśli coś Ci nie będzie odpowiadało, zawsze możesz skrócić swój pobyt, a jak zapłacisz z góry za wszystkie noclegi, to ciężko będzie odzyskać pieniądze.
5. Są miejsca, w których chętnie przyjmowane są rodziny z dziećmi, a nawet zwierzęta. Jeśli to Ci przeszkadza, to koniecznie zapytaj o szczegóły jeszcze przed zapłatą zaliczki (zazwyczaj jest ona wymagana).

Mamy coraz większe możliwości sprawdzenia miejsc wakacyjnego odpoczynku. Możemy przebierać w różnorodnych ofertach, poznać opinie innych dzięki forom internetowym (wiadomo, że możemy napotkać tam na złośliwości, czasem nawet ze strony konkurencji, ale jednak powtarzające się sygnały powinny zwrócić naszą uwagę), zobaczyć, jak wyglądają pokoje i zarezerwować miejsca drogą elektroniczną. Z drugiej strony musimy odnaleźć się w gąszczu informacji i wybrać miejsce, które zapewni komfortowy odpoczynek. Bo z urlopu powinniśmy przecież wrócić wypoczęci i zadowoleni.

Małgorzata Kędzierska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu