Visa mile widziana

„Visa mile widziana” – pierwszy w Polsce konkurs wiedzy dla detalistów związany z promowaniem płatności bezgotówkowych kartami Visa; w konkursie może wziąć udział nawet kilkudziesięciu pracowników z jednej placówki

W ramach obecnej promocji płatności bezgotówkowych kartami Visa odbędzie się konkurs edukacyjny dla detalistów, w którym właściciele i pracownicy placówek handlowo-usługowych będą mogli przetestować i wzbogacić swoją wiedzę na temat kart płatniczych oraz wygrać cenne nagrody. Główna nagroda to nowoczesny laptop MacBook, nagrodami II stopnia są elektroniczne ramki Kodak na zdjęcia, zaś nagrodami III stopnia – kupony na zakupy w sklepie internetowym merlin.pl. Konkurs jest prowadzony pod hasłem: „Visa mile widziana”. Eliminacje do konkursu dla detalistów rozpoczną się 29 czerwca br. i potrwają do 13 lipca br.; etap finałowy rozpocznie się 16 lipca br.

„Konkurs – organizowany w takiej postaci po raz pierwszy w Polsce – kierujemy do wszystkich punktów handlowo-usługowych: i tych, które już akceptują karty płatnicze i tych, które… zastanawiają się dopiero nad wprowadzeniem tej nowoczesnej, bezpiecznej i wygodnej formy płatności, pozwalającej oszczędzać czas i pieniądze” – stwierdził Tomasz Owoc, szef marketingu Visa Europe w Polsce. „Zachętą są zarówno atrakcyjne nagrody, jak i niecodzienna, ciekawa w formie możliwość sprawdzenia i wzbogacenia swojej wiedzy. Co ważne, z jednej placówki może wziąć udział w konkursie kilku, kilkunastu czy nawet… kilkudziesięciu pracowników w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych” – dodał Tomasz Owoc.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele i pracownicy zarówno tradycyjnych placówek handlowo-usługowych, jak i sklepów internetowych. Zgłoszeń dokonują nie placówki, tylko osoby fizyczne. Konkurs dla detalistów – podobnie, jak trzy wcześniejsze edycje konkursu dla użytkowników kart, odbywa się dwuetapowo za pośrednictwem internetu. W części eliminacyjnej uczestnicy będą musieli zalogować się na stronie www.detalista.konkursvisa.pl i udzielić prawidłowych odpowiedzi na 20 pytań w możliwie najkrótszym czasie. Stu najlepiej i najszybciej odpowiadających uczestników dostanie się do finału, w którym trzeba będzie udzielić prawidłowych odpowiedzi na 20 kolejnych pytań o wyższym stopniu trudności.

Eliminacje do konkursu dla detalistów potrwają od 29 czerwca br. do 13 lipca br. zaś etap finałowy rozpocznie się 16 lipca br. Informacje o konkursie trafią do detalistów najczęściej bezpośrednio od obsługujących ich agentów rozliczeniowych. Będą to zarówno tradycyjne listy, jak i przekazywane elektronicznie. Dodatkowo agenci rozliczeniowi planują zamieścić informacje o konkursie na swoich stronach internetowych. Chęć współpracy z Visa przy promowaniu konkursu zadeklarowali wszyscy działający w Polsce agenci rozliczeniowi. W kolejności alfabetycznej są to: Bank Pekao SA, eCard, Elavon, eService, Polcard/First Data, Polbank EFG.

Sieć akceptacji kart Visa jest systematycznie rozbudowywana zarówno na świecie, jak i w Polsce. Posiadacze kart Visa mogą nimi płacić obecnie w ponad 160 tys. placówek detalicznych w Polsce i w ponad 29 milionach punktów na świecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu