Tryumf funkcjonalności i wygody

przez | 26/06/2009

Od pracowników np. agencji reklamowych czy biur projektowych wymaga się nowatorskich pomysłów, ale również szybkości i skuteczności w działaniu.  Twórcze zawody wymagają jednak warunków, które nastroją do kreatywnej pracy

bejot-event-2Coraz częściej spotykane są przestrzenie biurowe typu open space, gdzie w jednym pomieszczeniu pracuje od kilkunastu do kilkudziesięciu osób jednocześnie. Poza tym, niejednokrotnie projekty i zadania realizowane są pod presją czasu i w dużym stresie. Nie sprzyja to ani skupieniu, ani tym bardziej komfortowi pracy. Dlatego tak istotne jest, aby miejsce, w którym pracownik przebywa najdłużej w ciągu dnia, było odpowiednio przygotowane. O ile jednak inwestorzy radzą sobie z hałasem i akustyką pomieszczeń przeznaczonych dla dużej liczby użytkowników (choćby przez stosowanie akustycznych sufitów podwieszanych), to nie zawsze zwracają uwagę na projektowanie optymalnych stanowisk pracowniczych. A te, z punktu widzenia wydajności i skuteczności pracy, wydają się mieć zasadnicze znaczenie.

Kreatywnie za biurkiem

Właściwie przygotowane miejsce do pracy to nie tylko osobne biurko i szybki komputer, ale przede wszystkim wygodne krzesło pracownicze. – Dobre, ergonomiczne krzesło ułatwia koncentrację, poprawia wydajność pracownika i minimalizuje negatywne skutki wielogodzinnego siedzenia przy biurku, ponieważ dba o właściwą pozycję ciała – tłumaczy Edyta Kmiecik z firmy Bejot, producenta krzeseł i foteli pracowniczych. – Na takim krześle użytkownik czuje się swobodnie, bo nie krępuje ono jego ruchów, ale umożliwia tzw. dynamiczne siedzenie. Jest to ważne nie tylko ze względu na zachowanie dobrej kondycji fizycznej organizmu, ale i psychicznego komfortu pracy, dzięki możliwości odprężenia się i chwili relaksu – dodaje. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wychodzą naprzeciw wymaganiom osób wykonujących pracę biurową, w której szczególnie liczy się skupienie, pomysłowość i kreatywność. – Profesja oparta na kreacji wiąże się z określonymi warunkami. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy różnych użytkowników, staramy się dopasowywać nasze modele do ich indywidualnych potrzeb. Naszym klientom proponujemy np. dobrze wpisujące się w te wymogi fotele – Trim i Event – mówi Edyta Kmiecik.

Uwolnić wyobraźnię

Trim i Event to dwa funkcjonalne fotele obrotowe zaprojektowane z myślą o pracy kreatywnej. Nowoczesny wygląd połączony z innowacyjną technologią, zastosowaną w konstrukcji i wykończeniu modeli, inspiruje do działania, pomaga uwolnić wyobraźnię i pozytywną energię podczas długich godzin spędzonych w biurze.

Fotel Trim jest odpowiedzią na potrzebę komfortowej, niczym niezakłóconej pracy. Ból pleców czy karku, związany z siedzeniem na niewygodnym krześle, nie sprzyja skupieniu. Dlatego ważne jest, aby siedzisko umożliwiało dostosowanie swoich parametrów do kształtów ciała i wagi użytkownika. – Taki jest Trim. Ergonomiczne krzesło, które dzięki zastosowanym mechanizmom regulacyjnym, stanowi odpowiednią podporę dla kręgosłupa. Nawet wielogodzinne siedzenie nie obciąża go, ale wymusza ruch i w ten sposób przyjmowanie właściwej pozycji całego ciała – tłumaczy Edyta Kmiecik. Event to synonim maksymalnej wygody, wysokich parametrów ergonomicznych oraz oryginalnego designu. – Zaawansowana technologia fotela Event pozwala stwierdzić, że interesujące wzornictwo nie musi wykluczać funkcjonalności i ergonomii, a to szczególnie liczy się dla tych, którzy na co dzień pracują twórczo. Krzesło w pracy nie powinno przeszkadzać, może ją jednak wzbogacać na każdej płaszczyźnie. Jako wygodne siedzisko, ale również jako ciekawy element dekoracji wnętrza  – dodaje Edyta Kmiecik.

Trim

Oprócz mechanizmu SYNCHRO z blokadą w czterech położeniach, regulacji głębokości siedziska, regulacji wysokości podłokietników, regulacji podparcia lędźwiowego, fotel TRIM wyróżnia zastosowanie elastycznej membrany na oparciu fotela (opcja regulacji wysokości oparcia tylko w wersji tapicerowanej). Dzięki temu krzesło nie tylko atrakcyjnie wygląda (ciekawe zestawienia kolorystyczne tapicerek i membrany), ale przede wszystkim dopasowuje się do każdego użytkownika. Poprzez zastosowanie membrany oraz zaawansowanych mechanizmów, fotele TRIM zapewniają właściwą pozycję ciała oraz zdrowie dla kręgosłupa.

Fotele z rodziny TRIM w opcji ze standardowym wyposażeniem: fotel pracowniczy od 920 zł netto, fotel menadżerski TRIM od 975 zł.

Event

To fotel, który został wyposażony w liczne regulacje, m.in. odchylenia kąta siedziska i oparcia, pochylenia kąta siedziska i oparcia w pozycji do pracy (to funkcja mało popularna, ale niezwykle ważna, zwłaszcza, że zabezpiecza przed uciskiem żył podudzia). Równie istotna jest regulacja głębokości siedziska, wysokości oparcia, regulacja podparcia lędźwiowego, a także podłokietników w 4 płaszczyznach oraz regulacja zagłówka – zarówno jego wysokości, jak i kąta. Fotele pracownicze z niskim oparciem oraz fotele menadżerskie posiadają innowacyjny mechanizm SYNCHRO z blokadą w sześciu położeniach oraz funkcję stabilizacji pozycji podczas odchylenia. W oparciu zastosowano wtryskową piankę, której kształt zapewnia pewne podparcie kręgosłupa. W ramach standardowego wyposażenia znajdziemy także innowacyjne podparcie lędźwiowe Schukra. Wszystkie te elementy zapewniają w pełni ergonomiczne oraz komfortowe użytkowanie. Fotele z rodziny Event dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerek. Dużym zainteresowaniem cieszą są te w obiciu z tkanin naturalnych.

Ceny produktów w wersji standardowej: krzesło pracownicze: 1865 zł netto, krzesło menadżerskie 2062 zł netto.