Ruszył UrbanChic.pl – pierwszy profesjonalny serwis o modzie miejskiej w Polsce

Śledzenie trendów w modzie kreowanej na ulicach polskich miast to ich pasja. Dziennikarki nowego serwisu UrbanChic.pl udowadniają, że moda coraz częściej powstaje w miejskiej przestrzeni, a nie tylko w pracowniach projektantów.

UrbanChic.pl został stworzony z myślą o ludziach, dla których moda i styl to więcej niż tylko codzienna konieczność. – W naszym serwisie chcemy pokazać, że można być modnym na wiele sposobów, przy czym żaden z nich nie jest tym jedynym i najlepszym  – przekonuje Sonia Mielnikiewicz, dziennikarka UrbanChic.pl. – Zależało nam, aby stworzyć w sieci miejsce, gdzie będziemy prezentować najnowsze trendy w streetfashion i pobudzać internautów do dyskusji. Dla naszych użytkowników powstało specjalne forum, mogą też oceniać ubiór prezentowanych przez nas osób.

Dziennikarki UrbanChic.pl przemierzają ulice polskich miast w poszukiwaniu oryginalnych przykładów nowych trendów w modzie. Zaczęło się we Wrocławiu, jednak redakcja cały czas powiększa się o współpracowników z innych miast. Na jakie osoby zwracają uwagę? Sonia Mielnikiewicz: – Bohaterem odcinka może stać się każdy, kto ma swój indywidualny styl, czasem przesądza o tym jakiś oryginalny detal, innym razem ciekawe zestawienie kolorów itd. “Urban Chiców”, jak nazywamy osoby, których zdjęcia prezentujemy w serwisie, poszukujemy na głównych ulicach polskich miast, w galeriach handlowych oraz na różnego rodzaju imprezach, często tych związanych z modą. Na przykład ostatnio był to łódzki Fashion Week.

Serwis UrbanChic.pl jest spadkobiercą cyklu o modzie ulicznej publikowanego na portalu studenckim studente.pl (wcześniej e-lama.pl). – Półtorej roku temu uruchomiliśmy cykl pod nazwą “Urban Chick”. Naszymi artykułami zainteresowały się wtedy takie media, jak dziennik Polska The Times, TVP czy TVN, stąd pomysł na stworzenie osobnego serwisu tylko o modzie ulicznej – mówi Michał Kuzborski, managing director w Agencji Interaktywnej Lama Media, wydawcy serwisu UrbanChic.pl i  jednego z największych serwisów studenckich w Polsce – portalu studente.pl

Obecnie na UrbanChic.pl internauci mogą znaleźć prawie 130 sylwetek ciekawie ubranych osób, wypatrzonych przez dziennikarki serwisu. Od niedawna każda portretowana osoba otrzymuje znak rozpoznawczy UrbanChic.pl – oryginalną przypinkę. W najbliższym czasie serwis ma zostać wzbogacony o treści video.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu