Ponad 10 tysięcy zdjęć w konkursie fotograficznym Alior Banku

przez | 26/06/2009

Na półmetku internetowego konkursu fotograficznego Alior Banku, prowadzonego pod nazwą „Pozytywy naszych miast”, 7,5 tys. jego uczestników zamieściło już ponad 10 tysięcy zdjęć, przedstawiających najciekawsze zakątki 66 polskich miast. Stworzyły one niezwykłą galerię miast, widzianych oczami ich mieszkańców.

Uczestnicy docenili ideę konkursu i chętnie włączyli się w promocję pięknych zakątków swoich rodzimych miast. Świadczy o tym ponad 10 000 nadesłanych zdjęć, dostępnych na portalu konkursowym, pod adresem http://konkurs.aliorbank.pl . Konkursowicze chętnie też komentują i oceniają zdjęcia innych. Do tej pory zamieścili ponad 14 tys. komentarzy oraz wystawili ponad 50 tys. ocen. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, mają jeszcze ponad 4 tygodnie, by rozejrzeć się po swojej okolicy, uchwycić pozytywy swojego miasta i zyskać szansę na zdobycie cennych nagród w konkursie.

Na portalu konkursowym, pod adresem http://konkurs.aliorbank.pl, znajdują się dedykowane strony każdego z 66 miast, w których oddziały Alior Banku oferują już swoje usługi. Można na nich zamieszczać swoje fotografie, a także oglądać, komentować i oceniać zdjęcia innych uczestników konkursu. To od głosów internautów zależy, którzy uczestnicy otrzymają 66 nagród publiczności – elektronicznych ramek na zdjęcia firmy Kodak. Na koniec konkursu jury konkursu wyłoni 10 prac, których autorzy otrzymają nowoczesne laptopy oraz wysokiej klasy aparaty fotograficzne firmy Olympus.

Konkurs udowodnił, że jest wśród nas wielu pasjonatów fotografii. Autorzy nadesłanych zdjęć pozytywnie zaskoczyli twórców konkursu swoimi oryginalnymi pomysłami oraz talentem fotograficznym. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie i przyczyniła się do poszerzenia lokalnych społeczności, skupionych wokół Alior Banku. Mogą się oni przekonać, że Alior Bank to nie tylko instytucja finansowa, ale przede wszystkim grupa ludzi, którzy angażują się  w interesujące inicjatywy i zachęcają do rozwoju wspólnych pasji.

Top 10 miast, których mieszkańcy zamieścili najwięcej zdjęć *.

1. Warszawa (1059)
2. Kraków (940)
3. Wrocław (913)
4. Łódź (597)
5. Gdańsk (450)
6. Poznań (445)
7. Szczecin (428)
8. Bydgoszcz (327)
9. Lublin (279)
10. Kalisz (273)

*Stan na 25.06.2009  r.