Piknik Funduszy Europejskich

W niedzielę (28 czerwca) o godz. 12.00 na rynku Manufaktury w Łodzi rozpocznie się Piknik Funduszy Europejskich.

Organizatorzy będą zachęcać mieszkańców regionu do sięgania po środki unijne. W „alei informacyjnej” ustawione zostaną namioty, w których będą udzielane informacje na temat Funduszy Europejskich na lata 2007-2013. Wystawcami są: Departamenty ds. RPO, Kapitału Ludzkiego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Promocji i Współpracy z Zagranicą, a także Centrum Obsługi Przedsiębiorcy i Wojewódzki Urząd Pracy.

Wszystko będzie połączone z dobrą zabawą, na którą zaprasza Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Marszałek odwiedzi Piknik Funduszy Europejskich o godz. 19.00.

Piknik rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do późnego wieczora. Na scenie ustawionej na rynku trwać będą koncerty i prezentacje. Wiele atrakcji zostało przygotowanych dla dzieci. Właśnie dla najmłodszych organizowane będą zabawy i konkursy połączone z atrakcyjnymi nagrodami. Wystąpią grupy muzyczne, taneczne i cyrkowe. Do zabawy zachęcać będą Syriusz, maskotka Unii Europejskiej, policyjny Komisarz Błysk, strażacki Gryf oraz szczudlarze.

Tego dnia za darmo będzie można zwiedzić Muzeum Fabryki, skoczyć na bungee, a w wolnej chwili skosztować pysznego bigosu.

Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie ustawienie przez wszystkich gości Manufaktury „żywego napisu”. Ta próba zostanie sfilmowana z góry i pokazana na telebimie.

Na zakończenie zagrają dla wszystkich zespoły Freeks i Samokhin Band.

Szczegółowy program pikniku dostępny jest na stronie www.lodzkie.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu