Pierwsza strona internetowa opisująca kobiecy marketing

Ewelina Kitlińska, ekspert ds. marketingu i PR, uruchomiła pierwszą stronę internetową poświęconą kobiecemu marketingowi. Pod adresem www.MarketingKobiet.pl zamieszczone są kompleksowe informacje dotyczące działań marketingowych skierowanych do kobiet.

Badania amerykańskie, jak i te przeprowadzone w Europie Zachodniej wskazują, że ponad 80% decyzji zakupowych jest podejmowanych lub inicjowanych przez kobiety. Wiele firm zagranicznych chcąc zwiększyć sprzedaż produktów i przychody, zaczęło tworzyć ofertę i komunikację skierowaną do kobiet. Nowa oprawa produktu lub położenie nacisku w przekazie komunikacyjnym na ważne dla kobiet elementy, wynikają z faktu, że panie mają odmienne od męskich zachowania społeczne i cenią inne, niż mężczyźni, wartości. Ponadto dłużej podejmują decyzje o zakupie, bo na ogół bardziej wnikliwie analizują ofertę.

W Polsce dopiero 2 lata temu zaczęto mówić o gender marketingu i różnicowaniu działań marketingowych ze względu na płeć. Do tej pory nie istniał w polskim Internecie serwis kompleksowo zajmujący się tą tematyką.

Strona MarketingKobiet.pl jest pierwszą polską witryną poświęconą kobiecemu marketingowi. Są w niej zamieszczone podsumowania obserwacji zachowań kobiet w procesie zakupowym oraz wyniki różnorodnych badań. W części blogowej serwisu będą stale zamieszczane case studies, opisujące dostosowanie działań marketingowych do płci odbiorcy. Autorka będzie się skupiać na polskich i zagranicznych przykładach tworzenia produktów i komunikacji skierowanej do kobiet. Będzie też opisywać wydarzenia społeczne i polityczne, które mogą wpłynąć na zwiększenie świadomości związanej z różnicowaniem oferty i treści przekazu ze  względu na płeć.

Serwis jest zintegrowany z księgarnią partnerską Mentis oraz sklepem www.DigitalBooks.Nextranet.pl z e-bookami i audiobookami. W ofercie znajdują się książki dla osób, które chcą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu marketingu, public relations, różnych zagadnień biznesu, a także poradniki psychologiczne i poświęcone rozwojowi osobistemu oraz podręczniki do nauki języków. Księgarnia oferuje także literaturę piękną, kryminały, ciekawe pozycje dla dzieci i młodzieży. Użytkownicy polujący na okazje, znajdą w dziale „Wyprzedaż” ciekawe pozycje w obniżonych cenach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu