MotoSyberia Reaktywacja 2009

przez | 26/06/2009

Pierwsza część wyprawy odbyła się w 2007 roku. Była to motocyklowa podróż przez Kaukaz, Azję Środkową, Mongolię i Rosję.  

Ekipa dotarła wtedy do Magadanu – miejsca, gdzie kończą się drogi w kierunku północno – wschodnim. Wyprawa ta została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii wyczyn na największej imprezie podróżniczej Kolosy. Podczas wyprawy nakręcony został film dokumentujący 3 miesięczna podróż.

W tym roku motocykliści chcą kontynuować jazdę w kierunku północno-wschodnim. Ich marzeniem jest dojechać na Kamczatkę i Czukotkę. Latem tereny tutaj zamieniają się w nieprzejezdne bagna poprzecinane potężnymi rzekami. Znawcy tych rejonów (myśliwi, geologowie) nie dają im żadnych szans.

Jednak członkowie wyprawy są uparci i chcą to sprawdzić na własnej skórze i kołach. Przygotowania trwały pół roku. Ekipa jedzie na lekkich motocyklach KTM 400 stworzonych do ciężkiego terenu. Zaprojektowali również specjalne pływaki do przekraczania, a nawet spływania rzekami wraz z motocyklami. Rejony te są praktycznie bezludne, więc dodatkowym problemem jest brak benzyny i żywności.

Zmagania ekipy można na bieżąco sprawdzać na oficjalnej stronie wyprawy Motosyberia.com. Dzięki współpracy z firmą Blue Media możliwe jest śledzenie aktualnej pozycji wyprawy na mapie za pośrednictwem portalu Buddyway.pl.  (dla wersji angielskiej Buddyway.com).

Podczas wyprawy wysyłane będą informacje o obecnym położeniu, które widoczne będzie na specjalnej stronie Motosyberii. Wszystkie pozycje tworzyć będą trasę pokazującą jak szybko się poruszają i gdzie obecnie znajdują sie członkowie wyprawy. Trasa wyprawy.

MotoSyberia Reaktywacja jedzie w składzie: Maciej Swinarski (kierownik wycieczki i człowiek od filmu), Mirosław Kolerski (maszyna do napierania), Grzegorz Sadowski (fotograf). 4-ty zawodnik (mechanik) w ostatniej chwili niespodziewanie skapitulował.