Menelgame szturmuje Polskę. Nowy serwer dla następnego miliona graczy

Ogromny sukces największej niemieckiej gry online Pennergame przełożył się na jej polską wersję. Nie minęły jeszcze 3 miesiące, a już został zmieniony serwer, który przystosowany jest do kolejnego miliona użytkowników! Obecnie zarejestrowanych jest ok 370 tyś.graczy!

Na stronie Menelgame został zmieniony serwer.  Będzie on w stanie pomieścic kolejny milion użytkowników. Firma Farbflut koncentruje się obecnie znacznie więcej na polskiej wersji Pennergame. Zmiana serwera była nieplanowana tak wcześnie, w związku z nagłym boomem trzeba było szybko działac! „Wiedzieliśmy, że Polska jest świetnym rynkiem, jeśli chodzi o gry komputerowe, jednak nie liczyliśmy się z aż takim sukcesem“-mówi Marius Follert, jeden z autorów gry. Według rankingu Alexa (spółki należącej do Amazon) gra znajduje się w pierwszych 60 top stronach w Polsce. Obecnie zarejestrowanych jest już ok 370 tyś. graczy, dziennie przybywa 7000 nowych wirtualnych meneli.

Zadaniem gracza jest doprowadzenie wirtualnego bezdomnego bohatera do roli posiadacza pałacu. Drogą do osiągnięcia tego celu są pieniądze, które można zarabiać sprzedając puszki, tocząc walki lub żebrząc. Gra nie jest jednak odzwierciedleniem rzeczywistości, ma ona charakter satyry i ironii.

Menelgame łączy w sobie nie tylko cechy gier przeglądarkowych, ale także portalów społecznościowych, takich jak Nasza-Klasa, Facebook czy Grono. Gracze mają możliwośc tworzenia własnego profilu, a także łączenia się w bandy, co sprawia, że gra rozwija się w błyskawicznym tempie, a grającym sprawia jeszcze więcej przyjemności. Co jeszcze sprawia, że menelgame staje się fenomenem? Oryginalna, współczesna tematyka. „Znudziły mi się gry, których akcja rozgrywa się w średniowieczu lub przesrzeni kosmicznej, problem bezdomności to coś zupełnie nowego”-twierdzi jeden z graczy.

Gra będzie się już wkrótce rozwijać Z uwagi na wiele pytań, wkrótce ma ruszyć konto premium, które dostępne jest już w Niemczech. Użytkownicy, którzy je wykupią, będą mieli do dyspozycji dodatkowe funkcje graficzne, jednak nie wpłyną one na sukces w grze, szanse pozostaną równe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu