Magazine For Men PRIME – pierwszy numer już w kioskach!

przez | 26/06/2009

Już w najbliższy piątek (26 czerwca) w salonach prasowych całego kraju pojawi się MAGAZINE FOR MEN PRIME – nowy, luksusowy kwartalnik dla mężczyzn. Redaktorem naczelnym i wydawcą pisma jest Ryszard Bałys, redakcja pisma mieści się w Krakowie.

– Długo poszukiwałem pisma, które sam mógłbym z przyjemnością czytać – mówi Ryszard Bałys. – Na polskim rynku nie znalazłem jednak tytułu, który angażowałby mnie jako czytelnika. Dlatego PRIME to nowa jakość na rynku rynku męskiej prasy w Polsce. Tworzymy pismo lifestylowe, mocno skoncentrowane na mężczyźnie: jego planach, marzeniach, osiągnięciach. Naszymi bohaterami są osoby o niezwykłym dorobku zawodowym i intelektualnym, często bagatelizowane przez prasę plotkarską czy hobbystyczną. Piszemy o mężczyźnie dla mężczyzny; dotykamy spraw wykraczających poza Polskę, nie chcemy jednak eksploatować rynku międzynarodowych celebrities. Bardzo ważny jest dla nas także dział stylu – zamierzamy dyskutować o modzie, narzucać trendy,  pokazywać możliwości. Również pod tym względem PRIME ma ambicje stać się liderem wśród polskich czasopism, kierowanych do mężczyzn.

W pierwszym numerze PRIME przedstawia sylwetki Huberta Urbańskiego, Jacka Dukaja i Grzegorza Hajdarowicza. W gronie felietonistów magazynu znaleźli się: Andrzej Stasiuk, Artur Andrus, Edi Pyrek i Marek Jóźwik, którzy o współczesnej Polsce i polskim mężczyźnie piszą z lekkim przymrużeniem oka. Z PRIME współpracują również: znany z programu Kuchnia.tv Adam Chrząstowski, pisarz Łukasz Orbitowski, publicyści Maciej Kuźmicz i Kamil M. Śmiałkowski, seksuolog Michał Lew-Starowicz, ekonomista Piotr Czarnecki, stylista Marcin Dąbrowski oraz Monika Luft.

Autorem projektu graficznego Magazynu PRIME jest Tomasz Bocheński (dyrektor artystyczny „Dziennika Polskiego”, zdobywca trzech nagród specjalnych Grand Front 2007 i 2009 oraz Chimery 2008). Logotyp i specjalnie projektowaną dla magazynu typografię opracował pochodzący z Portugalii Mario Feliciano, zdobywca wielu prestiżowych nagród w Europie i na świecie.

Magazyn PRIME dystrybuowany jest w salonach EMPIK, punktach Relay, In Medio i salonach prasowych RUCH, a także w sieci Kolporter.  Wydawca pisma planuje działania promocyjne, marketing partnerski oraz objęcie patronatów prasowych nad najciekawszymi wydarzeniami, związanymi z modą, sztuką, motoryzacją i kulturą. Cena egzemplarza wynosi 9.90 zł.