itelligence wygrywa test systemów ERP

it.manufacturing, rozwiązanie oferowane przez itelligence, zdobyło pierwsze miejsce w teście systemów ERP w kategorii rozwiązań wielostanowiskowych. W konkursie zorganizowanym przez GPS Gesellschaft für Prüfung von Software mbH oraz MQ result consulting AG, wzięły udział systemy obecne na rynku ERP w 2009 roku. Firma itelligence, świadcząca usługi konsultingu SAP, dostała najlepszą ocenę zarówno od członków jury technicznego jak i od publiczności.

W teście wzięło udział 4 dostawców: itelligence z rozwiązaniem SAP, IFS Deutschland GmbH&Co z rozwiązaniem IFS, KCS z Microsoft Dynamics AX oraz Infor z ERP LN. Konkurenci przeprowadzili trzygodzinną prezentację i poddali się ocenie publiczności. Każdy dostawca miał za zadanie wykazać sposób odzwierciedlenia korporacyjnych procesów biznesowych wykorzystując wcześniej zdefiniowany scenariusz.

Oprócz spełnienia wymagań funkcjonalnych, oceniana była także zdolność każdego zespołu do wdrożenia określonych zadań w systemie i zaprezentowania rozwiązań gronu ekspertów ds. ERP z branż produkcyjnej i dystrybucyjnej. Jednym z wyzwań było przedstawienie procesów w korporacji w sposób zrozumiały dla publiczności. Zwyciężył zespół konsultantów SAP z itelligence z rozwiązaniem it.manufacturing, opartym na SAP Business All-in-One.

Scenariusz porównania systemów odpowiadał codziennemu wykorzystaniu ERP w przedsiębiorstwach. Realizowane były procesy zarządzania relacjami z klientami, przetwarzania zamówień wraz z produkcją i dostawą oraz procesy serwisowe. Ich wyniki analizowane były w controllingu. Procesy obejmowały pozyskiwanie klientów w kampaniach marketingowych, wizyty u klientów i oferty, planowanie i potwierdzanie terminów między firmami, produkcję i dostawę z eksportem zagranicznym oraz ostateczną kalkulację kosztów z oceną i analizą. Aby współzawodnictwo było jak najbardziej realistyczne, testerzy uwzględnili także niespodziewane zmiany w trakcie projektu.

– W kompleksowym teście porównawczym pokazujemy, jaki jest obecny stan branży. Wiele systemów ERP przedstawiło procesy biznesowe przykładowej firmy za pomocą scenariusza specyficznego dla określonej branży. Dzięki tak dużej różnorodności i kreatywności, publiczność ma – jak nigdzie indziej – prawdziwą okazję doświadczenia możliwości systemów ERP. – powiedział Werner Schmid, Prezes GPS

– Czterech dostawców ERP starannie zaprezentowało zastosowanie wymaganych procesów w praktyce. W ten sposób potwierdzili zarówno swoje znakomite kompetencje jak i wysokie standardy systemów klasy ERP. Intensywność przygotowań i umiejętności prezentacyjne konsultantów poszczególnych firm znalazły silne odzwierciedlenie w ocenie poszczególnych systemów. – Wolfgang Quelle, Prezes MQ result consulting AG

– Struktura testu była bardzo realistyczna. Właśnie z takimi sytuacjami mamy na co dzień do czynienia u naszych klientów. W naszej pracy codziennie spotykamy się z kompleksowymi wymaganiami wobec rozwiązań SAP Business All-in-One, które muszą przynosić wymierne korzyści już od pierwszego dnia po wdrożeniu. – mówi Harry Vojta, Koordynator sprzedaży i projektów w sektorze SME w itelligence.

– Jestem przekonany, że wyniki tego testu będą znaczącą wskazówką dla potencjalnych klientów itelligence w Polsce. Wygrana jest dowodem na to, że nasze rozwiązania branżowe zawierają cenną wiedzę pochodzącą z wdrożeń przeprowadzanych na świecie. W Polsce oferujemy więc naszym klientom nie tylko system informatyczny, ale przede wszystkim transfer wiedzy pochodzącej z firm najlepszych w branży. – mówi Krzysztof Witczak, Dyrektor Sprzedaży, Członek Zarządu itelligence Sp. z o.o.

Rozwiązania prekonfigurowane prezentowane w trakcie testu oferowane są przez itelligence również na polskim rynku. Bazują one na doświadczeniach wdrożeniowych itelligence na świecie. itelligence oferuje 14 rozwiązań branżowych, w Polsce koncentruje się na: it.trade dla branży dystrybucyjnej, it.construction dla branży budowlanej, it.consumer dla branży FMCG oraz it.automotive dla przemysłu motoryzacyjnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu