Fundacja Tony’ego Blaira na recz Wiary korzysta z rozwiązań Polycom w swoim pierwszym programie edukacyjnym

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej wspólnie z Global Nomads Group wspierają pierwszy program Fundacji Tony’ego Blaira opracowany w celu edukacji osób w wieku 11-16 lat o nazwie ‘Face to Faith’. Fundacja jest charytatywną organizacją założoną przez byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira, której celem jest promowanie dialogu, szacunku i zrozumienia dla największych religii na świecie.

Dzięki systemom wideokonferencyjnym, uczniowie różnych wyznań mogą wspólnie pracować, zgłębiać poszczególne zagadnienia na poziomie globalnym, omawiać różnorodne opinie, wartości i wierzenia, jak również studiować podstawy podobnych i odmiennych poglądów. Zadaniem programu Face to Faith jest umożliwienie nauki o różnych społecznych, kulturowych i religijnych poglądach, jak również pozwolenie młodym ludziom na budowanie świadomości roli wiary w dzisiejszym świecie.

Polycom ofiarowała na rzecz programu Face to Faith 100 zestawów wideokonferencyjnych, które będą wykorzystywane w celu zbliżenia uczniów ze szkół na całym świecie, jak również do rozmów o tym, w jaki sposób religia i kultura kształtują ich życie i społeczeństwo.

“Program Face to Faith daje uczniom w różnych krajach i na różnych kontynentach wyjątkową możliwość interakcji i dialogu, rozmowy o wierze, jak również dowiedzenia się czegoś więcej o innych religiach i kulturach,” powiedział Tony Blair. “To właśnie dzięki dialogowi o różnych poglądach kulturowych i religijnych młodzi ludzie mogą budować własną świadomość roli wiary w dzisiejszym świecie.”

Po zakończeniu sześciomiesięcznego programu  pilotażowego w 10 szkołach, w którym uczestniczyło 1000 uczniów na trzech kontynentach, program Face to Faith wprowadzony zostanie w szkołach w takich krajach jak: Pakistan, Indie, Liban, obszar terytoriów palestyńskich, Singapur, Indonezja, Tajlandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Kanada.

W każdej szkole odbywa się profesjonalne szkolenie z zakresu technik wideokonferencyjnych. Nauczyciele są zachęcani do udziału w dedykowanych sesjach wideokonferencyjnych, podczas których poznają innych nauczycieli oraz mają możliwość omówienia struktury i treści programu.

“Firma Polycom jest dumna, że może wspierać program Face to Faith dostarczając technologię umożliwiającą przełamanie barier kulturowych, religijnych i narodowych,” powiedział Bob Hagerty, prezes i dyrektor generalny firmy Polycom. “Rozwiązania Polycom umożliwiają nauczanie na odległość i rozszerzają możliwości współpracy oraz nauki poza murami sal szkolnych na całym świecie.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu