Przejdź do treści

Cyberarena 36i6 – wirtualne rozgrywki dla każdego

Tego jeszcze nie grali! Nadeszła prawdziwa rewolucja w świecie masowej rozrywki elektronicznej, która zapewni fanom gier oraz miłośnikom e-sportowej rywalizacji niezapomniane emocje oraz możliwość współzawodnictwa na najwyższym poziomie. Nowy wirtualny projekt pozwala graczom z całej Polski zmierzyć się ze sobą w walce o atrakcyjne nagrody rzeczowe, wziąć udział w ciekawych konkursach i eventach oraz śledzić najświeższe e-sportowe wydarzenia zarówno z krajowej, jak i zagranicznej sceny. A wszystko to na deskach nowo utworzonej wirtualnej Cyberareny36i6, partnerskiego projektu zespołu Cybersport.pl oraz marki 36i6.

Czym jest najnowszy projekt?

Cyberarena36i6 to wirtualna platforma stworzona z myślą o ogromnej rzeszy graczy, którzy cenią sobie masowe rozgrywki toczone w sieci z przyjaciółmi bez względu na porę dnia czy nocy.  Rejestrując się na internetowej stronie www.cyberarena36i6.pl użytkownicy otrzymują możliwość rywalizacji w wirtualnych turniejach, rankingach i ladderach w najbardziej popularne gry komputerowe. Dodatkowo na spragnionych wiadomości fanów sportów elektronicznych czekają najnowsze informacje z wirtualnego świata, konkursy, recenzje, transmisje wideo oraz wywiady, a także zmagania najlepszych polskich zawodników w największej lidze gier komputerowych Cybersport36i6.

„To pierwszy w Polsce wirtualny projekt, który koncentruje się nie tylko na e-sportowcach, ale również na bardzo licznym gronie graczy, którzy swoją przygodę z internetowymi rozgrywkami traktują w kategoriach szeroko pojmowanej rozrywki. Forma rywalizacji pozwala zawodnikom, dla których dotychczas liga Cybersport była niedostępna z powodu wysokiego poziomu oraz systematyczności rozgrywanych pojedynków, w każdej chwili wziąć udział w wirtualnej walce. Z tego też względu projekt Cyberarena36i6 ma szanse w krótkim czasie stać się zjawiskiem masowym, umożliwiającym każdemu miłośnikom gier zatopienie się w świecie elektronicznego współzawodnictwa” – wyjaśnia Krzysztof Pikiewicz, jeden z organizatorów projektu.

Całe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca bez wsparcia partnerów technologicznych, w gronie których znalazły się firmy Logitech, Reactor oraz Xbox360. Dostarczać będą one sprzęt oraz nagrody na potrzeby eventów oraz rozgrywek online.

Rankingowa rywalizacja

Rozgrywki rankingowe w ramach projektu Cyberarena 36i6 odbywają się w trzech popularnych grach multiplayer – Counter-Strike 1.6, Counter Strike: Source oraz Call of Duty 4: Modern Warfare. Gracze zapisani do jednego z sześciu dostępnych rankingów (po dwa rankingi na grę – kategoria GOLD oraz SILVER) walczyć będą o cenne nagrody rzeczowe.

Warto dodać, że sam system rozgrywek jest nowatorski w świecie gier. Do współzawodnictwa wystarcza bowiem posiadanie oryginalnej kopii gry (system poprzez weryfikację  numeru UID gry eliminuje posiadaczy nielegalnych kopii gry) oraz woli walki. Połączenie z innymi graczami następuje z poziomu przeglądarki internetowej, która poprzez jedno kliknięcie w przygotowany link uruchamia grę i łączy gracza z innymi zawodnikami na serwerze rankingowym. Indywidualne wyniki gracza są zbierane i publikowane na stronie Cyberarena36i6.pl tworząc ranking najlepszych graczy. Najlepsi w rankingu zostaną sowicie nagrodzeni. Wygrać można telefony komórkowe, doładowania, sprzęt komputerowy firmy Logitech, koszulki oraz gry komputerowe. Kilka słów należy poświęcić również podziałowi poszczególnych rankingów na kategorię GOLD i SILVER. Srebrnym statusem charakteryzować się będzie każdy użytkownik, który założy konto na internetowej stronie www.cyberarena36i6.pl.

Status konta GOLD będzie natomiast przysługiwał graczom, którzy posiadają numer telefonu w sieci Plus (36i6, Plus, Mixplus, Simplus). Konto GOLD pozwala na pełny dostęp do wszystkich atrakcji Cyberareny36i6. Co więcej, stawka, o jaką grają gracze tej kategorii jest znacznie wyższa, niż tych posiadających jedynie konto SILVER.

Rozgrywki na platformie Cyberarena36i6 przeznaczone są przede wszystkim dla masowego użytkownika gier, który komputerowe potyczki w sieci traktuje jako dobrą zabawę oraz możliwość spędzenia wolnego czasu z przyjaciółmi. Z tego też względu są one realizowane w formie standardowej rozgrywki na serwerach deathmatch. Taki zabieg pozwala trafić do szerokiej grupy graczy, którzy do tej pory spędzali swój czas na zwykłej elektronicznej rozgrywce w sieci.

Dodatkowo wraz ze startem nowego projektu zorganizowane zostały dwa otwarte turnieje online. Miłośnicy gier komputerowych mogą zmierzyć się ze sobą na wirtualnej arenie piłkarskiej gry Pro Evolution Soccer 2009 oraz strategii Dawn of War II. Na zwycięzców turniejowych zmagań czekać będą nagrody w wysokości 2 400 złotych. Dla fanów sportów elektronicznych odwiedzających stronę Cyberareny 36i6 przygotowane zostały również atrakcyjne konkursy z nagrodami.

Liga Cybersport 36i6

Rozgrywki na Cyberarenie36i6 przeznaczone są przede wszystkim dla graczy, którzy cenią sobie wirtualną  zabawę w gronie znajomych. Natomiast prestiżowe zmagania najlepszych zawodników z całej Polski na co dzień zajmujących się w sposób zawodowy graniem odbywają się w ramach ligi Cybersport 36i6. Startują w niej gracze określani mianem Profesjonalistów oraz Amatorów. E-sportowe współzawodnictwo realizowane jest w grach:  America’s Army, Counter-Strike 1.6, WarCraft III: The Frozen Throne oraz Call of Duty 4: Modern Warfare 4. Zwycięzcy kilkumiesięcznych eliminacji online spotykają się ze sobą w październiku podczas wielkiego finału LAN ligi Cybersport 36i6. W tym roku odbędzie się on w Łodzi na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich. Aktywność w ramach Cyberareny36i6 będzie częścią międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Na ponad 4500 metrów kwadratowych zapewniona zostanie rozrywka dla każdego fana gier. Trzydniowa, pełna zaciętych i widowiskowych pojedynków rywalizacja najlepszych z najlepszych wyłoni elitarne grono Mistrzów Gier Komputerowych. Ukoronowaniem tego wielkiego wydarzenia będzie pierwszy w historii naszego kraju turniej międzynarodowy. Na zaproszenie Cyberareny36i6 pojawią się w Łodzi najlepsze zawodniczki z Europy, które rozegrają żeński turniej w grę Counter-Strike 1.6. Łączna pula nagród finansowych i rzeczowych przeznaczona na finał Ligi może wynieść nawet 200 000 złotych.

Co więcej,  w ramach ligi Cybersport 36i6 funkcjonuje serwis informacyjny, na którym każdy fan sportów elektronicznych może znaleźć najświeższe informacje na temat e-sportowych zmagań, wywiady, recenzje gier i wiele innych wiadomości związanych z szerokorozumianym zjawiskiem e-sportu.

CyberTour

W czasie wakacji odbędzie się również tour po wybranych miastach Polski, gdzie między innymi miłośnicy gier będą mogli zmierzyć się w turniejach przygotowanych w ramach Cyberareny36i6. Szczegóły odnośnie dat oraz miejsc, w których będzie można wziąć udział w komputerowej zabawie znajdą się już wkrótce na internetowej stronie www.cyberarena36i6.pl.