Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Pragi do Wenecji/Treviso

Wizz Air, największa nisko-kosztowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ogłosił dziś uruchomienie nowej trasy z Pragi do Wenecji/Treviso. Połączenie zostanie otwarte 20 września, a loty na nowej trasie będą obsługiwane 3 razy w tygodniu. W ten sposób siatka połączeń Wizz Air z praskiego lotniska Ruzyne poszerzy się do 15 tras.

Wizz Air rozpoczął swoją działalność na czeskim rynku w lutym 2009 r. i od tego czasu nieustannie się rozwija. Uruchomienie lotów z Czech było naturalną możliwością rozwoju firmy, która posiadała już mocną pozycję w Środkowo-Wschodniej Europie.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni do bazy Wizz Air w stolicy Czech zostaną dodane 2 nowe samoloty Airbus A320. W sierpniu przewoźnik będzie posiadał 19% udziału w rynku nisko-kosztowych lotów z Pragi. Wizz Air stanie się drugą największą nisko-kosztową linią w Czechach i jest na najlepszej drodze, aby w 2010 r. objąć pozycję lidera.

„Od początku naszej obecności na czeskim rynku dążymy do tego, aby stać się najczęściej wybieraną linią lotniczą. Podczas gdy konkurencyjni przewoźnicy bankrutują, Wizz Air nieustannie się rozwija i zajmuje ich miejsce. Nasza strategia przynosi oczekiwane efekty” – powiedział John Stephenson, Wiceprezes Wykonawczy w Wizz Air.

Bilety na wszystkie loty są w sprzedaży na stronie wizzair.com oraz pod numerem infolinii 0 703 50 30 10 w promocyjnych cenach zaczynających się już od 12.99 euro (przelot w jedną stronę, cena zawiera opłaty i podatki).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu