Wireless-N Router WNR3500 – wszechstronność i bezpieczeństwo

Na rynku dostępny jest już kolejny router z coraz większej i popularniejszej rodziny produktów NETGEAR. Model WNR3500 wyróżnia się tym, iż posiada przełącznik z czterema superszybkimi portami, umożliwiający podłączenie kilku innych komputerów za pośrednictwem kabla.  

W dzisiejszych czasach korzystanie ze zwykłych urządzeń do obsługi sieci to zdecydowanie za mało. Potrzebne są produkty sieciowe, które będą mieściły wiele funkcji w jednej obudowie. Dzięki temu zapewnią one funkcjonalne, bezproblemowe, i – przede wszystkim – bezpieczne administrowanie siecią.

Takie rozwiązanie oferuje firma NETGEAR, znajdująca się w czołówce producentów urządzeń sieciowych na świecie. WNR3500 to bezprzewodowy router i przełącznik w jednym. Dzięki ośmiu wbudowanym antenom, jego parametry przekraczają powszechne standardy większości dostępnych na rynku routerów „wireless”. Dodatkowo posiada on innowacyjne rozwiązanie – w połączeniu z bezprzewodowym adapterem RangeMax, Wireless-N istnieje możliwość znacznego zwiększenia sygnału routera. Zaopatrzony jest on również w cztery superszybkie porty Gigabit Ethernet, umożliwiające podłączenie dodatkowych urządzeń za pośrednictwem kabla. Bardzo użyteczną funkcją jest również QoS, czyli zautomatyzowane dopasowanie sieci do potrzeb Internetu, połączeń głosowych, transmisji wideo i gier sieciowych.

Sygnał routera jest doskonale zabezpieczony. Technologia NAT (Network Adress Translation) ukrywa sieć przed zewnętrznymi użytkownikami, a obsługa pakietów SPI, czyli Stateful Packet Inspection odrzuca zewnętrzne zapytania o dane osobiste, gwarantując nam anonimowość. Sieć chroniona jest również przed włamaniami i posiada opcję WiFi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK).

Ponadto WNR3500 może być wykorzystany jako wzmacniacz sygnału bezprzewodowego, posiada także wspólną dla routerów NETGEAR opcję Push’N’Connect. Sam również dokonuje aktualizacji oprogramowania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu