Poczuj emocje sportowe na Blipie

przez | 25/06/2009

Internauci śledzą dziś postępy wyprawy niewidomego Pawła Urbańskiego na najwyższy szczyt Rosji. Niemałą przyjemność mają też fani tenisa na światowym poziomie – trwa trzeci dzień Wimbledonu, z którego wrażenia przekazują na bieżąco polscy tenisiści-blipowicze: Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg. Wystarczy obserwować ich profile w serwisie mikroblogowym Blip.pl, aby móc zobaczyć kulisy wielkich wydarzeń sportowych, kibicować i wspierać sportowców w ich zmaganiach o wygraną.

Dzięki możliwościom Internetu emocje i rywalizacje sportowców można obserwować niemal na żywo. Niewidomy informatyk Paweł Urbański wyruszył na kolejną wyprawę. Tym razem jego celem jest wejście wraz z przyjaciółmi na górę Elbrus, najwyższy szczyt Rosji (5642 m n.p.m). Podróżnik będzie relacjonował na bieżąco swoją przygodę pod adresem  http://pawelurbanski.blip.pl

Druga z potocznych nazw Elbrusa to „Śnieżna Góra” lub czasem „Szczęśliwa Góra” – oby dla mnie – pisze Paweł w jednym z ostatnich wpisów przed wyprawą – OK Moi drodzy. trzymajcie się i trzymajcie kciuki. Podajcie mój adres na Blipie znajomym. Uciekam!

Równocześnie z Pawłem, tylko o trochę inną wygraną walczyć będą tenisiści. Turniej Wimbledonu to trzecia w tym roku impreza zaliczana do tenisowego Wielkiego Szlema. Odbywa się ona w dniach 22 czerwca – 5 lipca, o czym wie zapewne każdy zapalony kibic tenisa. Na trawiastych kortach Wimbledonu grają Polacy: Marcin Matkowski i Mariusz Frystenberg, którzy na Blipie dzielą się z internautami zdjęciami, wrażeniami i emocjami z turnieju.

Blip znakomicie oddaje wrażenia chwili. Daje możliwość obserwacji zawodników z bliska, prawie udział wraz z nimi w emocjonujących zmaganiach sportowych. Obserwujmy więc sportowców na Blipie, żeby uczestniczyć na żywo w wydarzeniach i dopingować ich w zmaganiach o wygraną!

Blip.pl – to serwis mikroblogowy umożliwiający pisanie (blipowanie) w Internecie krótkich informacji tekstowych do 160 znaków, jak również publikowanie dźwięków, zdjęć i nagrań wideo z telefonów komórkowych – aby opublikować wiadomość wystarczy być w zasięgu sieci GSM lub Internetu. Wiadomość jest wówczas widoczna dla innych „blipowiczów”. Pozwala to na szybkie relacjonowanie w Internecie tego, co robi się w danej chwili.