Kolejna setka Pułkownika Sandersa – KFC świętuje otwarcie setnej restauracji w Polsce!

W galerii handlowej GEMINI PARK w Bielsku-Białej, otwarta została 100-na restauracja KFC w Polsce – najpopularniejszej światowej sieci serwującej dania z kurczaka. Tym samym liczba restauracji KFC prowadzonych przez AmRest w Europie Środkowo-Wschodniej przekroczyła 216. Nowa restauracja już w pierwszy weekend odnotowała ogromne zainteresowanie – blisko 2500 gości miało okazję spróbować świeżego kurczaka przygotowanego według sekretnej receptury Colonela Sandersa.

100-na restauracja KFC ma doskonałą lokalizację. Galeria GEMINI PARK położona jest w południowej części miasta o świetnie rozwiniętej infrastrukturze. Jest to także jedyne centrum handlowe w Bielsku-Białej o takim potencjale  – w zasięgu Centrum znajduje się około 440 000 Klientów, a w okresie zimowym liczba ta jeszcze wzrasta.

„Restauracje KFC właściwie od chwili pojawienia się na polskim rynku stale cieszą się ogromną popularnością.” – mówi Olgierd Danielewicz, Brand President marki KFC. „Z pewnością niektórzy ze stałych wielbicieli KFC pamiętają jeszcze kolejki, jakie tworzyły się przed pierwszymi restauracjami naszej sieci, które otwieraliśmy 15 lat temu. Wówczas oferta KFC była szczególnie atrakcyjna, jako zupełna nowość w Polsce. Nie istniała wtedy inna sieć o takiej skali specjalizująca się w daniach z kurczaka i… do dziś nie istnieje! Oczywiście od tamtego czasu rynek gastronomiczny bardzo się w Polsce zmienił, pojawiło się wiele nowych konceptów. Zmienili się też sami konsumenci, którzy świadomi swoich potrzeb w bardziej dojrzały sposób dokonują teraz wyboru. Dlatego tym bardziej cieszy nas niesłabnąca popularność restauracji KFC, co jest dla nas najlepszym dowodem uznania dla oryginalnego, niepowtarzalnego smaku oferowanych przez KFC potraw i niewątpliwie pozwala nam tak dynamicznie się rozwijać. Jeszcze w tym tygodniu otwieramy kolejną, 101 restaurację!”

Niezmiennie, od początku swego istnienia KFC dba o swój wizerunek, jako marki godnej zaufania, serwującej dania o wyjątkowej świeżości i najwyższej jakości. Kurczaki w KFC są zawsze świeże, niemrożone, a dania są przyrządzane tuż przed podaniem, co ma zasadniczy wpływ na ich jakość i smak. Starannie wyselekcjonowani, najlepsi w swojej branży producenci dostarczają kurczaki do każdej restauracji KFC kilka razy w tygodniu.

Dynamicznemu rozwojowi sieci restauracji KFC towarzyszy stały rozwój jej oferty. W menu restauracji wielokrotnie w ciągu roku pojawiają się nowe pozycje – w ostatnim czasie niezwykle popularna kanapka GRANDER, „sprytne”, ekonomiczne zestawy „BSMART!”, ciekawy zestaw skrzydełek WINGS COLLECTION, czy ulubiony przez wielu Twister w wersji grillowanej TOASTED TWISTER.

Otwarciu 100-nej restauracji KFC towarzyszyły dodatkowe atrakcje i promocje konsumenckie. Przy zakupie legendarnego już Kubełka Classic można było otrzymać pamiątkową koszulkę z limitowanej serii dedykowanej 100-nej restauracji. Wśród gości odwiedzających centrum Gemini Park rozdawane były przygotowane w atrakcyjnej formie broszurki o historii KFC i ofercie restauracji. Na drogach dojazdowych do Gemini Park pojawiły się znaki kierunkowe z logo KFC i napisem „Już otwarte!”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu