Jak dobrze ulokować swój kapitał

Rynek usług finansowych oferuje nam szeroki wachlarz produktów do pomnażania naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Lokata terminowa? Fundusze? A może inwestycje giełdowe? Jedno jest pewne – nieruchomości są zawsze dobrą lokatą kapitału.

Zainwestować tak, ale w co?

Z powodu ostatnich spadków cen na rynku nieruchomości wiele osób zaczęło myśleć nad zainwestowaniem w nieruchomość. I tu pojawiają się pierwsze pytania: kupić dom, czy mieszkanie? Jeżeli mieszkanie, to duże, czy małe? Pod wynajem, czy na potrzeby własne? A jeżeli dom, to gotowy, czy wybudować samemu? Bliżej centrum, czy może nieco dalej, ale za to większy i tańszy? A może by tak zainwestować w coś bardziej prestiżowego?

Nieruchomości trochę inne niż wszystkie

W ostatnich latach na popularności zyskują inwestycje z rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjną, typu Golf & Country Club. To lokalizacje w pobliżu dużych aglomeracji miejskich, gdzie znajdują się pola golfowe, driving range, akademia golfa i coraz częściej również domy lub apartamenty dla wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój oraz komfort mieszkania w luksusowych warunkach. To również ciekawy sposób na inwestycje dla osób, które szukają pewnego i innowacyjnego sposobu na ulokowanie swoich pieniędzy.

Warszawa też to ma

Taka inwestycja powstaje również pod Warszawą. 80 domów jednorodzinnych, 18-dołkowe pole klasy mistrzowskiej, driving range, akademia golfa oraz lądowisko dla samolotów turystycznych, wszystko to oferuje inwestycja pod nazwą Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Położona w odległości 30 km od Warszawy inwestycja spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Pierwsze domy pokazowe są już wybudowane i można je zwiedzać. Akademia golfa i driving range ruszają jeszcze tego lata, a lądowisko i szkoła awiacji działają na tym terenie już od ponad roku. W przyszłości zostanie uruchomiony również hotel mieszczący się w XIX wiecznym pałacyku w Sobieniach Szlacheckich, gdzie mieszkańcy i goście będą mięli możliwość skorzystania z ośrodka SPA, restauracji, kortów tenisowych oraz jazdy konnej.

Czy to się opłaca?

Analitycy rynku nieruchomości są zgodni co do tego, że spadek cen nie utrzyma się długo. Już niebawem rynek będzie odczuwał kolejny niedosyt – podaż nie pokryje popytu. Taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu i będzie miała miejsce również w przyszłości.

Jeżeli jednak nie chcemy ryzykować, to warto sięgać po takie nieruchomości, na które wahania rynkowe nie mają wpływu. Do nich zaliczają się luksusowe inwestycje z rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjną. Ich wielofunkcyjność, bliskość do dużych aglomeracji miejskich, jak i prestiżowy charakter sprawiają, że są one doskonałym sposobem na lokatę swojego kapitału.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu