Związek Banków Polskich uhonorował Michała Macierzyńskiego, analityka portalu finansowego Bankier.pl, tytułem Dziennikarza Roku

Kapituła Kongresu Gospodarki Elektronicznej po raz pierwszy w swojej historii przyznała nagrodę w kategorii Dziennikarz Roku, która trafiła do Michała Macierzyńskiego, analityka portalu Bankier.pl. Związek Banków Polskich, na zakończenie obrad IV Kongresu Gospodarki Elektronicznej, przyznał nagrody i wyróżnienia łącznie w czterech kategoriach: „Ambasador Gospodarki Elektronicznej”, „Partner roku”, „Projekt roku” oraz „Dziennikarz Roku”.

„Za dobre dziennikarstwo newsowe oraz wnikliwe analizy sytuacji na rynku i otwarte pisanie o zjawiskach pozytywnych, jak również przekazywanie ocen krytycznych. Jeden z niewielkiego grona dziennikarzy, który poświęca tematyce e-gospodarki wiele miejsca w swych artykułach i programach”  – powiedział Przemysław Wiśniewski, doradca prezesa Związku Banków Polskich, uzasadniając przyznanie nagrody Michałowi Macierzyńskiemu.

Celem, który przyświecał Kapitule Kongresu Gospodarki Elektronicznej, było szczególne wyróżnienie osób i instytucji, których działalność jest związana z budową i rozwojem gospodarki elektronicznej oraz społeczeństwa informacyjnego w Polsce w 2008 roku. W przekonaniu pomysłodawców i organizatorów Kongresu wprowadzenie, stosowanie i upowszechnianie w wielu dziedzinach życia gospodarczego i społecznego szeroko rozumianej elektronizacji i informatyzacji, stanowi i stanowić będzie w najbliższych latach czynnik decydujący o rozwoju polskiej gospodarki i jej konkurencyjności.

„Nagroda Związku Banków Polskich to dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że moja praca została zauważona i doceniona przez instytucje, które w tak ogromny sposób przyczyniają się do budowy nowoczesnej gospodarki w naszym kraju” – komentuje Michał Macierzyński.

Tytuł Dziennikarza Roku, przyznany przez Związek Banków Polskich, to drugie po nagrodzie im. Mariana Krzaka, tak ważne wyróżnienie dla Michała Macierzyńskiego, ale także dla portalu Bankier.pl. Obie nagrody potwierdzają rosnące znaczenie mediów internetowych i podkreślają ich opiniotwórczy oraz edukacyjny charakter.

„Bankier.pl konsekwentnie buduje i rozwija swoją pozycję na rynku mediów elektronicznych. Nagroda przyznana Michałowi to dowód na to, że wybrany przez nas kierunek rozwoju sprawdza się w praktyce. Cieszy również fakt, że nagrodę Kongresu Gospodarki Elektronicznej otrzymała osoba związana z medium internetowym. To jednoznaczny dowód zmian, jakie obecnie zachodzą na rynku mediów” – mówi Joanna Kuzdak, Prezes Zarządu Bankier.pl S.A.

Redakcja Bankier.pl publikuje dziennie ponad 220 informacji dotyczących, m.in.: gospodarki, finansów informacji ze spółek i parkietu giełdowego oraz rynków międzynarodowych. Na portalu znajduje się codzienny przegląd prasy gospodarczo-ekonomicznej, a także analizy i opracowania przygotowywane przez analityków portalu oraz relacje i komentarze video reporterów Bankier.TV.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu