Utimaco i Sophos: wspólne siły w bezpieczeństwie

Utimaco Safeware AG, niemiecka firma specjalizująca się od 25 lat w technologiach ochrony informacji, będzie oficjalnie członkiem grupy Sophos.

Partnerstwo między Utimaco i Sophos łączy  szyfrowanie, ochronę przed wyciekiem danych i kontrolę dostępu do sieci. Produkty Sophos i Utimaco chronią poufne informacje poprzez blokowanie złośliwego oprogramowania i szyfrowanie za pomocą nowoczesnych algorytmów kryptograficznych. Te dwa środki bezpieczeństwa pozwalają sprostać dzisiejszym, skomplikowanym zagrożeniom i zapewniają zgodność z rosnącymi regulacjami prawnymi.

Wspólna wiedza i plany integracyjne zaowocują ochroną na odpowiednio wysokim poziomie, solidnym wsparciem dla użytkowników i w konsekwencji zwrotem z inwestycji poniesionych na bezpieczeństwo. Oprogramowanie Utimaco i Sophos, zaprojektowane tak, aby uprościć zarządzanie bezpieczeństwem wszystkich komputerów i punktów końcowych w sieci, to kompletne rozwiązania pozwalające na lepszą ochronę cennych informacji, kontrolę użytkowników i konfigurację komputerów – bez konieczności rozbudowywania istniejącej infrastruktury bezpieczeństwa.

Klienci Sophos i Utimaco będą mogli nadal czerpać korzyści z wysoko rozwiniętej inżynierii,  wsparcia technicznego i od lat nagradzanych produktów. Co więcej, połączenie wspólnych sił przyniesie też nowe możliwości:

SafeGuard Enterprise, flagowy produkt Utimaco, będzie nadal mocno rozwijany, aby utrzymać jego, trwającą od lat, wysoką pozycję w segmencie oprogramowania szyfrującego i zapewniającego ochronę przed wyciekiem danych. Ponadto, dzięki przyszłej integracji linii produktowych SafeGuard i Sophos, korzyści z szyfrowania będą dostępne dla znacznie szerszej grupy odbiorców – nie tylko dla klientów klasy Enterprise, jak to było do tej pory.

Produkty Sophos Endpoint Security oraz Data Protection zostaną wzbogacone o technologię szyfrowania SafeGuard, co uzupełni ich funkcjonalność o kompletną ochronę na punktach końcowych. Wybór tej opcji uchroni użytkowników jednocześnie przed utratą danych, wirusami i nieautoryzowanymi aplikacjami.

Sophos NAC, programowe rozwiązanie umożliwiające pełną kontrolę oraz wymuszanie ustawień związanych z bezpieczeństwem na stacjach końcowych, będzie rozbudowany o poprawki, dzięki którym nie trzeba się będzie martwić o zgodność z dzisiejszymi regulacjami prawnymi

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu