Totolotek SA zdobywa tytuł Solidnego Pracodawcy 2008 roku

przez | 24/06/2009

Konkurs „Solidny Pracodawca roku 2008” został rozstrzygnięty. W tym roku Grupa Media Partner tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowała firmę TOTOLOTEK SA. Zwycięstwo to postawiło Totolotka wśród takich firm jak Polkomtel SA i Eniro Polska.

Konkurs w swym założeniu ma istnienie medialne, gdyż poprzez prezentacje prasowe uczestnicy propagują inwestycje w kapitał ludzki, osiągane dzięki temu efekty oraz zajmowaną pozycję na rynku. Kształtują swój wizerunek jako rzetelnego pracodawcy, co przynosi wymierne efekty w postaci doskonałych wyników firmy.

Podczas gdy stereotyp przedsiębiorstwa wyzyskującego swoich pracowników wciąż funkcjonuje, po drugiej stronie szali pojawia się wizerunek pracodawcy rzetelnego i odpowiedzialnego za zatrudnionych przez siebie ludzi – mówi Tomasz Chalimoniuk, prezes spółki Totolotek SA. Stawiamy na ludzi przedsiębiorczych, którzy pragną wziąć sprawy w swoje ręce i pracować nad własnym rozwojem. Dokładamy starań, by im ten rozwój ułatwić. Oferujemy daleko idącą pomoc w postaci wsparcia merytorycznego, a także finansowego dla tych, którzy chcieliby otworzyć własne punkty w sieci Totolotka w ramach Programu Zostań naszym Partnerem w Biznesie – dodaje.

Aby stanąć na podium Totolotek SA musiał wykazać się m.in. w takich kwestiach jak: warunki pracy, warunki socjalne, terminowość wypłat czy szkolenia dla pracowników. Sprawdzona została także opinia o firmie w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym w tym m.in. w Urzędzie Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, a także wśród organizacji biznesowych. Pod uwagę brano również dynamikę zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat.

Spełnienie tych kryteriów z wyróżnieniem pozwoliło firmie Totolotek SA wybić się ponad wiele innych podmiotów, które cechuje dobra polityka personalna. Zapewnienie przyjaznych warunków pracy zatrudnionym to coś więcej niż tylko obowiązek wynikający z litery prawa – mówi Tomasz Chilimoniuk. W Totolotku przyjęliśmy zasadę traktowania naszych pracowników tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. I to się sprawdza – stwierdza.