SAS Institute zdecydowanym liderem polskiego rynku Business Intelligence

W opracowanym przez redakcję Computerworld rankingu firm informatycznych i telekomunikacyjnych TOP200, SAS Institute po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w kategorii firm osiągających przychody ze sprzedaży systemów Business Intelligence (BI). W 2008 roku firma SAS Institute umocniła pozycję zdecydowanego lidera wśród dostawców rozwiązań BI na polskim rynku. Zgodnie z wynikami raportu TOP 200, przychody osiągnięte przez SAS Institute ze sprzedaży licencji rozwiązań BI wynoszą 42,8 mln zł. i są prawie dwukrotnie wyższe, niż jego najbliższego konkurenta.

Firma SAS Institute została również wysoko sklasyfikowana w innych zestawieniach Raportu TOP200. Zajęła piąte pozycję wśród firm oferujących usługi doradcze, dwunaste w kategorii firm sprzedających oprogramowanie własne. Znalazła się również w pierwszej dwudziestce firm osiągających przychód ze szkoleń, z sektora ubezpieczeń i usług finansowych, z sektora bankowego i z sektora transportowego.

W 2008 roku firma SAS Institute Polska osiągnęła rekordowe wyniki w zakresie sprzedaży oprogramowania. Sprzedaż nowych licencji wzrosła o 49%, natomiast całkowita sprzedaż oprogramowania zwiększyła się o 14% w stosunku do wyników osiągniętych w roku 2007 (przychody liczone w PLN). Były to jedne z najlepszych wyników w zakresie wzrostu sprzedaży osiągniętych przez oddziały SAS na świecie. 48% sprzedaży nowych licencji stanowiła platforma technologiczna, 30% rozwiązania Customer Intelligence, 14% rozwiązania do zarządzania ryzykiem, 8% rozwiązania do zarządzania finansowego. W 2008 roku całkowite przychody SAS Institute Polska osiągnęły poziom 60 mln. PLN (wyniki przed audytem).

SAS Institute jako niezależny dostawca w pełni koncentruje swoje wysiłki na zaspokajaniu rosnących potrzeb współczesnych przedsiębiorstw, dostarczając im kompleksowy i w pełni zintegrowany pakiet rozwiązań BI. Oferowane przez firmę rozwiązania to skuteczne narzędzia do obniżania kosztów i ryzyka, utrzymania płynności finansowej, optymalizacji procesów biznesowych, poprawienia wydajności i efektywności organizacyjnej, dostosowania organizacji do zmiennych wymagań sprawozdawczych i regulacyjnych, skutecznej walki o klienta i w rezultacie zwiększania przychodów.

W roku 2008 do grona klientów SAS w Polsce dołączyło kilkanaście firm, a wśród nich: Allianz Bank Polska S.A., Lukas Bank S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A., Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A., RWE Polska S.A. Poziom zatrudnienia wzrósł o 17% w stosunku do roku 2007, co jest znaczącym wynikiem w branży IT. Obecnie SAS Institute Polska zatrudnia ponad 200 osób.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu