Roche otwiera Centrum Usług Informatycznych w Poznaniu

23 czerwca br. firma Roche Polska, lider wśród firm farmaceutycznych, otwiera w Poznaniu Centrum Usług Informatycznych. Do końca 2010 roku poznańska placówka planuje zatrudnienie ponad 100 specjalistów.

Decyzja o otwarciu już drugiego oddziału właśnie w Polsce wynika z panującej w kraju stabilnej sytuacji polityczno – ekonomicznej oraz dostępności wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT, co stwarza przyjazne warunki do inwestowania. W wyniku rosnącego zapotrzebowania na usługi informatyczne w obrębie całej Grupy Roche poznańskie centrum, podobnie jak centrum mieszczące się w Warszawie, będzie specjalizowało się w tworzeniu i utrzymywaniu systemów informatycznych na potrzeby badań klinicznych. Powstawać będą w nim również nowoczesne portale internetowe i programy wspomagające wewnętrzne procesy w firmie Roche.

– Dokonując wyboru odpowiedniej lokalizacji w Polsce kierowaliśmy się dobrą współpracą z władzami miasta, dostępnością wykwalifikowanej kadry IT, infrastrukturą oraz odległością geograficzną od Warszawy. Po szczegółowej analizie okazało się, że właśnie Poznań najlepiej spełnia nasze oczekiwania – mówi Monika Białoń, dyrektor Centrum Usług Informatycznych Roche w Polsce.

Władze miasta nie ukrywają satysfakcji z nowej inwestycji w sektorze zaawansowanych technologii:

– To ogromny sukces dla Poznania. Zlokalizowanie tego typu centrum usług w naszym mieście idealnie wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania inwestorów. Rolą miasta jest udzielanie wsparcia dla prowadzenia i podejmowania działalności innowacyjnej oraz badawczo-rozwojowej w branżach generujących wysoką wartość dodaną – mówi Ryszard Grobelny Prezydent Miasta Poznania.

Roche poszukuje na poznańskim rynku pracy utalentowanych programistów, specjalistów wsparcia IT i testerów ze znajomością języka angielskiego. – Stawiamy na młodych ludzi u progu kariery zawodowej. Oferujemy dobry start w globalnej organizacji oraz kulturę promującą innowacyjność – mówi Marek Marszałek, menedżer poznańskiego oddziału Centrum Usług Informatycznych Roche.

Docelowo organizacja informatyczna zbudowana z ośrodków w Warszawie, Poznaniu i Istambule będzie obsługiwać oddziały Roche w ponad 100 krajach na świecie, wspierając co najmniej 75 tys. użytkowników.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu