Polskie pnącze docenione w konkursie „Teraz Polska”

Firma Clematis Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski sp. j. – Szkółka Pojemnikowa z Pruszkowa laureatem XIX edycji konkursu „Teraz Polska”.

W konkursie na najlepsze produkty nagrodzone zostały „Powojniki oraz inne pnącza ogrodowe w pojemnikach”. Warto podkreślić, że Clematis Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski sp. j. jest pierwszą firmą z branży rolniczej w historii Konkursu „Teraz Polska” nagrodzoną za produkt roślinny.

Specjalnością Szkółki jest produkcja powojników (łac. Clematis) – pnączy o wyjątkowo dekoracyjnych kwiatach, w bogatej gamie kolorystycznej i długim okresie kwitnienia. Uzupełnieniem ich są inne pnącza ozdobne oraz niskie rośliny okrywowe. W kolekcji firma posiada ponad 500, a w bieżącej produkcji przeszło 350 gatunków i odmian. Co roku w szkółce poszerzana jest oferta – obecnie do wprowadzenia na rynek przygotowanych jest kolejnych kilkanaście własnych, nowych odmian powojników, z których trzy: ‘Królowa Jadwiga’, ‘Vistula’ i ‘Oberek’ będą miały swoją prapremierę w końcu sierpnia w Warszawie, podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”.

„Tytuł „Teraz Polska” cieszy nas tym bardziej, że od lat do naszej oferty konsekwentnie wprowadzamy i promujemy polskie odmiany powojników – wyhodowane w naszej szkółce oraz przez innych słynnych polskich hodowców.” – powiedział dr inż. Szczepan Marczyński, twórca i współwłaściciel firmy Clematis.

W tegorocznej edycji Konkursu przyjęto i oceniono 125 wniosków. Po weryfikacji i ocenie przez Branżowe Komisje Ekspertów, Kolegium Ekspertów nominowało 31 produktów, 26 usług, 11 innowacji i 30 gmin. Spośród nominowanych, w dniu 23 kwietnia 2009 r., Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego wybrała 34 laureatów: 11 produktów, 11 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 9 gmin. Firma Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski i zgłoszony przez nią produkt, w ocenie ekspertów uzyskały łącznie 950 punktów (na 1000 możliwych), a wartość handlową produktu oceniono na 98,5%.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu