Krwawo i śmiesznie w najlepszym polskim viralu

Film reklamowy Studio Panika zdobył główną nagrodę VirNick Pro Platinum na Festiwalu Filmów Wirusowych VirNick 2009, który zakończył się 21 czerwca w Krakowie. Jury, pod przewodnictwem Tomasza Raczka, uznało „Psy Paniczne” za najlepszy polski film wirusowy w kategorii twórców profesjonalnych.

„Psy Paniczne” nie przypominają klasycznej reklamy, to raczej krótka fabuła o zaskakującym, krwawym finale. W filmie słychać dźwięk łamanych kości a także łamanych kanonów lukrowanej, reklamowej rzeczywistości. Wirus Studia Panika to historia opowiedziana bez ani jednego słowa, bazująca na czarnym humorze – wyznacznik stylu reklamowego agencji. Tomasz Raczek, przewodniczący jury, tak skomentował werdykt: „Film Studio Panika wygrał przez aklamację. Był najlepszą produkcją od strony warsztatu filmowego jak i budowania suspensu. Krótka forma, odważny humor i silne emocje czynią z niego sztandarowy przykład filmu wirusowego”.

Premiera „Psów Panicznych” miała miejsce na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie film spotkał się z pozytywnym odzewem także w środowisku filmowym. Oskar Kaszyński, dyrektor kreatywny Studia Paniki mówi: „Jako reżyser kina niezależnego najchętniej tworzę reklamy fabularne a nagroda VirNick Pro Platinum jest dla mnie potwierdzeniem, że w marketingu warto ryzykować i odejść od bezpiecznego standardu. Wirusem promujemy teraz naszą agencje, mamy jednak setki pomysłów na kolejne i liczymy na to, że coraz więcej firm odważy się na taką formę reklamy.”

Studio Panika to firma zajmująca się kompleksową produkcją filmów reklamowych, promocyjnych i fabularnych. Styl reklamowy studia to mieszanka inteligentnego humoru, niekonwencjonalnego podejścia i silnych emocji. Studio Panika realizuje filmy według własnych scenariuszy jak i na zlecenie klientów a także zajmuje się pomocą w przygotowaniu i realizacji produkcji filmowych. Studio Panika współpracowało między innymi z Urzędem Miasta Gdynia, Klimawentem, Deagostini, Ivo Software, Halbtotal Filmproduktion, Action Heroes, Super Hallo Taxi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu