Firmy Microsoft i Polycom rozszerzają współpracę

Firmy Polycom, Inc. oraz Microsoft Corp. pogłębiają strategiczne partnerstwo w celu dostarczania klientom najnowocześniejszych rozwiązań komunikacji audiowizualnej w zakresie unified communications. Znane z innowacji, firmy Microsoft i Polycom pracują wspólnie nad poprawą współpracy i komunikacji, opracowując urządzenia do obsługi tele oraz wideokonferencji. Jako lider w dziedzinie telepresence, systemów komunikacji głosowej i wideo, firma Polycom wprowadza nowe rozwiązania, które pozwolą upowszechnić systemy wideokonferencyjne w środowiskach typu punkt-punkt, jak również wielopunktowych.

Jednym z najbardziej wszechstronnych i zaawansowanych rozwiązań do obsługi transmisji głosu i wideo w zakresie ujednoliconej komunikacji i współpracy jest  Polycom® CX5000 Unified Conference Station.

Z dniem 13 kwietnia 2009 roku Microsoft przekazała prawo do dystrybucji Microsoft RoundTable firmie Polycom. Aktualnie Polycom® CX5000 Unified Conference Station jest dostępny w sprzedaży poprzez sieć dystrybucyjną firmy Polycom. W ten sposób, w ramach planu rozwoju produktu, klienci będą mieć łatwiejszy dostęp do tego poszukiwanego innowacyjnego urządzenia wideokonferencyjnego. Rozwiązanie CX5000 jest przeznaczone do obsługi wideokonferencji w organizacjach, które korzystają z serwerów Office Communications 2007 oraz z usługi Microsoft Office Live Meeting.

Po raz pierwszy wprowadzone przez firmę Microsoft w końcu 2007 r., urządzenie typu plug-and-play o nazwie CX5000, połączone jest z komputerem osobistym poprzez łącze USB, nie ma więc potrzeby instalacji dodatkowego sprzętu czy zmiany konfiguracji. Każdy użytkownik może wejść do sali konferencyjnej, włączyć laptop i rozpocząć spotkanie. Jeśli rozwiązanie CX5000 używane jest wraz z usługą Office Live Meeting lub w ramach serwera Office Communications 2007 łączy w sobie treść, panoramiczny widok na całą salę konferencyjną (360 stopni) oraz osobny obraz aktywnego mówcy, co w sumie daje wyjątkowe wrażenie odbioru głosu i wideo.

“Nasza współpraca z firmą Microsoft jest jednym z elementów wizji firmy Polycom, która ma na celu dostarczanie klientom rozwiązań końcowych w zakresie ujednoliconej komunikacji odznaczających się wysoką jakością, z której znana jest firma Polycom,” powiedział Chris Prowse, Dyrektor Zarządzający Polycom Polska. “Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie w zakresie rozwiązań UC w przedsiębiorstwach oraz rozbudowaną sieć dystrybucji, jest zrozumiałe, iż wprowadzamy rozwiązanie CX5000 do naszej oferty urządzeń zoptymalizowanych dla rozwiązań Microsoft UC. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację współpracy z firmą Microsoft oraz korzyści, jakie przyniesie ona naszym wspólnym klientom.”

“Firmy Microsoft i Polycom mogą poszczycić się długoterminową, strategiczną relacją w obszarze unified communications.” powiedział Jacek Kwiatkowski, Unified Communications Product Marketing Manager, Microsoft. “Nasza wizja udostępnienia urządzenia Round Table szerszemu odbiorcy w wielu krajach została zrealizowana dzięki wprowadzeniu przez Polycom aparatu o nazwie CX5000 Unified Conferencing Station, co jest kolejnym dowodem zaangażowania firmy Microsoft w opracowywanie platformy oprogramowania, która umożliwia innowacje sprzętowe.”

„Klienci korzystający z urządzenia mówią o poprawie codziennych interakcji ze współpracownikami, jak również odnotowują znaczne korzyści operacyjne” powiedział Grzegorz Arent, Sales Engineer  Polycom Polska. “Wykorzystują CX 5000 do komunikacji w czasie rzeczywistym podczas wirtualnych spotkań, dzięki czemu mogą przekazać duże ilości informacji. CX 5000 usprawnia funkcjowanie firmy, zwiększa efektywność pracy zespołów, a jednocześnie obniża koszty podróży. W miarę jak firmy rozbudowują platformę UC, ogromną pewność daje im świadomość, że Polycom i Microsoft znane z innowacyjnych technologii oraz produktów wysokiej jakości faktycznie zmieniają sposób codziennych interakcji w przedsiebiorstwie.”

Unified Communication daje organizacji możliwość maksymalnego wykorzystania swoich zasobów, wirtualnego łączenia zespołów, które mogą współpracować ze sobą z dowolnego miejsca na świecie. Technologia usuwa bariery odległości i umożliwia dzielenie głosu, obrazu oraz innych materiałów. Unified Communications to przede wszystkim zwiększona efektywność i produktywność przedsiębiorstw przy zmniejszonych kosztach i wpływie na środowisko naturalne (zastępuje liczne podróże służbowe).

Inne urządzenia Polycom do współpracy z Microsoft Office Communications Server 2007.

Firma Polycom oferuje pełny zestaw urządzeń zintegrowanych z serwerem Office Communications 2007. Seria telefonów CX zoptymalizowana dla serwera Office Communications 2007 zawiera telefon CX700 IP, telefon biurkowy CX200 z łączem USB oraz telefon głośnomówiący CX100. Aparaty te dostarczają doskonale czysty głos oraz zapewniają pełny, wygodny dostęp do zaawansowanych funkcji serwera Office Communications 2007. Aby komunikacja wideo mogła być wszechstronna, urządzenia końcowe Polycom HDX video rejestrują, uwierzytelniają oraz współdzielą z serwerem Office Communications 2007 informacje o obecności użytkowników ułatwiając im zestawianie wideo-rozmów za pomocą kliknięcia na daną osobę z listy kontaktów, co umożliwia sprawdzanie dostępności użytkowników rozwiązań wideo i telepresence firmy Polycom.

Samodzielny telefon IP Polycom CX700 również dedykowany dla Office Communications Server 2007 zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, a tym samym najlepszą dostępną komunikację głosową. Dzięki eleganckiej, wysokiej jakości słuchawce i trybie głośnomówiącym full duplex, telefon IP CX700 zapewnia niezwykle wyraźne rozmowy bez echa i sprzężeń zwrotnych. Daje bezpośredni dostęp do funkcji Office Communications Server 2007 przy użyciu kolorowego ekranu dotykowego, łatwe zarządzanie połączeniami oraz dużą elastyczność dla użytkownika.

Dostępność i Ceny

Urządzenie Polycom CX5000 jest już dostępny w 27 krajach, w tym w Polsce, w cenie 3310 EURO w sieci dystrybucji Polycom. Z chwilą wejścia na rynek CX5000, urządzenie Microsoft RoundTable przestanie być sprzedawane. Firma Microsoft będzie nadal zajmowała się obsługą urządzeń RoundTable sprzedanych wcześniej, a firma Polycom zapewniać będzie obsługę klienta dla jednostek CX5000 sprzedanych

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu