Columbus IT najlepszym dostawcą rozwiązań dla handlu detalicznego

przez | 24/06/2009

Nagroda „Retail Partner of the Year” została przyznana przez Microsoft. Decyzję oparto na branżowych ekspertyzach. Columbus IT uznano jednocześnie za najlepszą firmę wdrożeniową w sektorze firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Uzyskanie nagrody w trzech różnych kategoriach jest ogromnym osiągnięciem – Doug Kennedy, wiceprezes Microsoft Dynamics Partners

Nagrody, które co roku przyznawane są w pięciu kategoriach, otrzymują najlepsi spośród 2 000 dostawców Microsoft Dynamics. Columbus IT okazał się najbardziej utytułowaną firmą. –  Jesteśmy wdzięczni za to wyróżnienie. W ostatnich latach udało nam się wykonać kilka znaczących kroków, dzięki czemu dziś możemy oferować wielu branżom światowej klasy rozwiązania. To klucz do sukcesu – przyznaje Claus Hansen, prezes Columbus IT.

Użytkownicy są coraz bardziej wymagający, chcą, by oferowane im rozwiązania odpowiadały specyfice i wyzwaniom branży, w której działają. Jednocześnie oczekują krótkiego czasu wdrożenia za przystępną cenę. – Jesteśmy w stanie sprostać tym oczekiwaniom, oferując system Microsoft Dynamics, rozbudowany o jedno z naszych rozwiązań, np. dedykowany sieciom handlowym Retail Chain Manager – mówi Claus Hansen.

RCM umożliwia zarządzanie całym łańcuchem dostaw, tworzenie, śledzenie oraz planowanie  zapotrzebowania oraz obrót towarami na poziomie zarówno centralnym, jak i pojedynczego punktu sprzedaży. Analizowanie bezpośrednich i pośrednich kosztów wprowadzania na rynek produktów, dynamiczny podgląd stanów magazynowych we wszystkich punktach sprzedaży, a także zarządzanie wewnętrzną logistyką (m.in. zatowarowaniem, reklamacjami, czy rozliczeniami z dostawcami) to kolejne, choć nie wszystkie atuty RCM.

Rozwiązanie, oparte na platformie Microsoft Dynamics, cechuje także wysoka skalowalność i elastyczność, dzięki czemu RCM może być w prosty sposób integrowane z innymi narzędziami, np. e-commerce, Business Intelligence czy CRM.

W Polsce z rozwiązań Columbus IT, wspomagających handel detaliczny i dystrybucję korzysta m.in. Royal Collection, Nine West, Mix Electronics,  Grupa RRC, Bo Concept, HDS (sieć salonów prasowych Relay i Inmedio) oraz Selena SA.

Obecnie trwa także wdrożenie najnowszej Microsoft Dynamics AX i Retail Chain Manager w firmie Pepco. Rozwiązanie będzie wykorzystywane m.in. do planowania zakupów i monitorowania sprzedaży w 120 sklepach.