British Airways z londyńskiego City do Nowego Jorku

przez | 24/06/2009

Linie lotnicze British Airways uruchamiają pierwsze w historii długodystansowe połączenie z lotniska Londyn City. Rejsy do Nowego Jorku (JFK) rozpoczną się 29 września 2009.

Samoloty BA będą startowały z City dwa razy dziennie o godzinie 12:40 i 16:00. Na trasie będą latały maszyny Airbus 318, wyposażone w ekskluzywne kabiny biznes (British Airways Club World) z 32 fotelami na pokładzie. Bilety dostępne są w sprzedaży od 23 czerwca 2009.

Lot British Airways z City na JFK otrzyma prestiżowy numer BA001, którym wcześniej oznaczane były loty Concorda.

W trakcie lotu do USA samolot będzie miał 1 międzylądowanie w Shannon w Irlandii, gdzie pasażerowie będą mogli przejść przez odprawę paszportową i imigracyjną, wymaganą przy wjeździe na terytorium Stanów Zjednoczonych. Loty powrotne będą się odbywały non-stop.

Willie Walsh, British Airways CEO powiedział: „Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu biznesowego połączenia pomiędzy londyńskim City a Nowym Jorkiem, mimo trudnej sytuacji na rynku przewozów lotniczych. Jesteśmy przekonani, że jest to moment, w którym musimy być jeszcze bardziej innowacyjni i otwarci na potrzeby rynku.”

„Proces odprawy pasażerów biznesowych British Airways zajmuje maksymalnie 15 minut zarówno na City jak i na JFK. Na pokładzie nasi pasażerowie mogą korzystać ze wszystkich zalet klasy klubowej, łącznie z całkowicie płaskim łóżkiem.”

Lotnisko położone jest w centrum finansowej dzielnicy Docklands and The City. Port obsługuje rocznie około 1,5 miliona pasażerów. Działa tam 15 przewoźników latających do ponad 25 miast  Europie. Lotnisko posiada 1 terminal. A138 jest największym samolotem jaki może wystartować z portu w City.